Dzień w diecezji - 20 sierpnia 2017

20 sierpnia w diecezji

g. 14 diecezjalne dożynki w Siewierzu – Msza św. w kościele św. Macieja pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, przemarsz pod zamek, obrzęd dożynkowy i koncert zespołu "Śląsk".

g. 13 III Zagłębiowski Festiwal Organowy – koncert z okazji Roku Reformacji w parafii ewangelicko-augsburskiej w Sosnowcu.

160. rocznica urodzin Sługi Bożego abp Jana Cieplaka

W dniu 17 sierpnia 2017 r. przypada 160. rocznica urodzin Sługi Bożego Abp Jana Cieplaka, który urodził się w Dąbrowie Górniczej. Zapraszamy na godz. 18.00 do wspólnej modlitwy w intencji jego beatyfikacji w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej Pani Dąbrowy Górniczej. W dniu tym w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie również o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wznowienia procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Arcybiskupa Jana Cieplaka.

Czytaj więcej

Wyruszamy na spotkanie Żywego Słowa

Jeśli chcesz pogłębić swoją modlitwę to zapraszamy na kurs modlitwy medytacyjnej Pismem Świętym. Odbędzie się 7 wtorkowych spotkań, pierwsze już 12 września o 19:30 w Parafii Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytaj więcej

Nowe Życie - kolejna edycja kursu

"Po kursie czuję się naprawdę wolna i wreszcie mam pokój w sercu. I wiem jak ma i jak będzie wyglądać moje dalsze życie. Moje nowe życie, po 44 latach. Chwała Panu" - napisała jedna z uczestniczek poprzedniej edycji kursu Nowe Życie. Kolejna edycja "czasu spotkania z Bogiem, który przychodzi i porusza serca" odbędzie się w dniach 30 września – 1 października w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Sosnowcu (Ostrowy Górnicze, ul. Starzyńskiego 74). Zapisy na stronie: https://przyjacielejezusa.org/nowe-zycie/

Czytaj więcej

Rekolekcje karmelitańskie

Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus serdecznie zapraszają na rekolekcje ze św. Teresą, które w dniach 22-24 września odbędą się w Imbramowicach.

Czytaj więcej

Odpust w parafii katedralnej

Suma odprawiona w samo południe pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego z udziałem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka była centralnym punktem uroczystości odpustowej ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sosnowieckiej bazylice katedralnej.

Czytaj więcej

Wejście pielgrzymki na Jasną Górę (video)

Pielgrzymka diecezji sosnowieckiej wchodzi na Jasną Górę - relacja niezawodnej TV NIEDZIELA

50 lat w pasyjnej wspólnocie

50 lat życia zakonnego, pół wieku służby Bogu i ludziom w różnych częściach Polski, ponad 18 tysięcy dni wiernej, ufnej modlitwy, 438 tysięcy godzin nieustannego zawierzenia Ukrzyżowanemu w codziennych zmaganiach. 12 sierpnia w domu Sióstr Pasjonistek w Strzemieszycach odbyła się jubileuszowa Msza św., podczas której za 50 lat w zakonie dziękowała przełożona strzemieszyckiej wspólnoty, s. Sławomira Kaproń. A modlący się księża, na czele z Księdzem Biskupem Grzegorzem Kaszakiem oraz siostry zakonne z przełożoną generalną matką Agnes Jaszczykowską dziękowali za świadectwo jej życia, wiary i oddania.

Czytaj więcej

Kalendarz diecezjalny - wrzesień

INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY

INTENCJA EWANGELIZACYJNA:
Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.

Czytaj więcej

Odpustowa uroczystość na Dorotce

W niedzielę 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, z kościoła św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu wyruszyła procesja z obrazem Matki Bożej Dobrej Przemiany na wzgórze św. Doroty. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Zmarzły, który co miesiąc każdego 6. dnia miesiąca przybywa na to wyjątkowe miejsce. Po Mszy św. odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej. W dorocznym odpuście na "Dorotce" licznie uczestniczyli parafianie oraz pielgrzymi z diecezji sosnowieckiej i innych diecezji.

Czytaj więcej


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.