Zmarł ks. Leonard Zagórski (inf. o pogrzebie)

Data dodania: 2020.10.19

19 października, po długiej chorobie, w szpitalu w 80. roku życia i 55. roku kapłaństwa, odszedł do Pana ks. kan. Leonard Zagórski, emerytowany proboszcz parafii św. Michała Archanioła i NSPJ w Łazach (w latach 1986 - 2015), od 2015 roku mieszkał w Domu księży św. Józefa w Będzinie.

Program uroczystości pogrzebowych (21 października - środa):

godz. 11.00 - przywiezienie trumny z ciałem śp. ks. kan. Leonarda do kościoła pw. św. Michała Archanioła i NSPJ w Łazach. Następnie czuwanie modlitewne przy trumnie zmarłego.

godz. 11.15 - Msza Święta żałobna w intencji śp. ks. kan. Leonarda Zagórskiego w kościele pw. w. Michała Archanioła i NSPJ w Łazach.

godz. 13.00 - Msza Święta pogrzebowa w intencji śp. ks. kan. Leonarda Zagórskiego w parafii pw. św. Piotra i Pawła w Zawierciu pod przewodnictwem Księdza Biskupa Antoniego Długosza.

Po Mszy św. pogrzebowej, zgodnie z życzeniem zmarłego, trumna z ciałem złożona zostanie w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Zawierciu.

Miłosierny Boże spraw, aby Twój sługa, prezbiter Leonard, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.