Pielgrzymka Kobiet do Leśniowskiej Patronki Rodzin

Data dodania: 2018.03.13

Tradycyjnie 8 marca niewiasty z parafii św. Antoniego z Dąbrowy Górniczej z o. Romanem i z innych parafii diecezji sosnowieckiej wyruszyły w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, aby świętować swój Dzień Kobiet. Pielgrzymka odbyła się w intencjach, aby Matka Boża Leśniowska Patronka Rodzin, wypraszała nam wiele łask, błogosławiła i okrywała swoim płaszczem, nasze codzienne troski i radości. Rozważania różańcowe przed Mszą św. wprowadziły w uroczysty charakter nabożeństwa, które rozpoczęło się o godz. 17.00. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił przeor sanktuarium, paulin o. Jacek Toborowicz, w koncelebrze z o. Piotrem Gomółką, o. Bartłomiejem Maziarkiem, ks. Janem Szkocem oraz o. Romanem Januszem.

W swojej homilii o. Jacek nawiązał do czytanej Ewangelii według Świętego Łukasza 11,14-23. W swoim rozważaniu podkreślił, że twórcą wszelkiego zła, bólu i cierpienia nie jest Pan Bóg. Bardzo ważne jest abyśmy się z Panem Bogiem jednoczyli w sakramentach świętych, poprzez które Bóg wyprowadza dla nas dobro i uświęcenie.

Ojciec Jacek w swojej homilii zachęcał do modlitw u stóp Leśniowskiej Patronki Rodzin, która uświadamia nam, że Bóg jest twórcą każdego dobra i pragnie naszego zbawienia, a my musimy mieć otwarte serce na działanie Boga. Wpatrując się w Jej Wizerunek doznajemy ciepłego uśmiechu Leśniowskiej Pani, tego uśmiechu w dzisiejszym świecie tak często nam brakuje.

Uroczysty charakter Mszy świętej w intencjach kobiet, podkreślały czytanie mszalne i dary niesione przez niewiasty. Na zakończenie Mszy świętej przeor Sanktuarium o. Jacek Toborowicz serdecznie podziękował wszystkim przybyłym na tą uroczystą Mszę świętą, a szczególnie kobietom w dniu ich święta, że Leśniowskiej Patronce Rodzin zawierzyły swoje rodziny i oddały w opiekę wszystkie swoje intencje. Ojciec Jacek życzył wszystkim kobietom wielu łask Bożych i opieki Maryi patronki rodzin. Uroczystości zakończyło indywidualne błogosławieństwo z nałożeniem rąk. Po błogosławieństwie kobiety zostały zaproszone na poczęstunek w kawiarence przy Sanktuarium. Przed Matką Bożą w Leśniowie modliły się kobiety z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Mstowa, Olsztyna, Janowa i Przyrowa.

Tekst i FOTO: Jerzy Mickiewicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.