Narodowa Pielgrzymka do Rzymu z Dąbrowy Górniczej

Data dodania: 2020.02.09

Parafia Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej oraz Biuro Podróży AZ Primapol organizują wyjazd na Pielgrzymkę Narodową do Włoch z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. W programie 7-dniowego wyjazdu (12-18 maja 2020) m.in. Orvieto – Neapol – Pompeje – Rzym – Watykan.

PROGRAM:

1. dzień – 12.05.20 Wyjazd o godzinie 6:00, przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. Nocleg tranzytowy na terenie Włoch.

2. dzień - 13.05.20 Śniadanie. Wizyta  w Orvieto, które  słynie z najpiękniejszej w Umbrii Katedry Duomo. Budowę katedry rozpoczęto dla upamiętnienia cudu eucharystycznego w mieście Bolsena (1263 r.), gdzie z hostii trzymanej przez księdza Piotra pielgrzymującego z Pragi popłynęła krew. Cud ten miał wpływ na ogłoszenie w 1264 roku  Święta Ciała i Krwi Pańskiej (Bożego Ciała).  Msza święta. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu.  Obiadokolacja i nocleg.

3. dzień – 14.05.20 Po śniadaniu przejazd do Pompejów. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Msza św. w Bazylice Matki Bożej Różańcowej. Zwiedzanie i modlitwa w Sanktuarium. . Zwiedzanie Neapolu, stolicy regionu Kampania. Spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich z wieloma kościołami, piazza Municipio z Castel Nuovo. Spacer obok Opery San Carlo, Galeria Humberta I, ulica Toledo, Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim i objazd wzdłuż nabrzeża obok Castel dell’Ovo.  Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4. dzień - 15.05.20 Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie miasta: Plac Wenecki, przejście pod najsłynniejszą, barokową fontannę świata - Fontannę Di Trevi i dalej na Plac Hiszpański oraz Schody Hiszpańskie, Zamek Św. Anioła, Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa, Panteon, Ołtarz Ojczyzny. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5. dzień – 16.05.20 Przejazd do Rzymu  Dzień poświęcony na zwiedzanie Rzymu chrześcijańskiego. Nawiedzenie bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie przejazd na Lateran. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana, głównej katedry Biskupa Rzymu z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejście do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala), po których – według tradycji  –   Pan Jezus szedł do pałacu Piłata, bazylika Santa Maria Maggiore, Katakumby - podziemne cmentarze pierwszych chrześcijan. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6. dzień - 17.05.20. Przybycie do Watykanu. Uczestnictwo w uroczystej Mszy św. z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Msza specjalna dla Pielgrzymki Narodowej z Polski odprawiana przez Ojca Świętago. Przejazd do hotelu tranzytowego. Obiadokolacja i nocleg.

7. dzień – 18.05.20 Wyjazd  po wczesnym śniadaniu w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

 

Informacje o cenie i szczegółach wyjazdu
w Biurze Podróży AZ Primapol w Dąbrowie Górniczej - al. Kościuszki 17.

Tel+ 48 32 2623637, 694483064

e-mail: primapol@primapol.com.pl

www.primapol.eu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.