Mistrzostwa diecezji w pool-bilardzie

Data dodania: 2018.06.11

W minioną sobotę (09.06) w sosnowieckim klubie Falcon przy ul. Gospodarczej w Sosnowcu rozegrane zostały inauguracyjne I Młodzieżowe Mistrzostwa Diecezji Sosnowieckiej w pool-bilardzie. Na starcie zawodów stanęli zawodnicy reprezentujący parafie z miast Zagłębia Dąbrowskiego.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. W starszej - młodzieżowej - nie miał sobie równych Marcin Błaszczyk z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu. Drugie miejsce zajął Jakub Kosałka z parafii pw.  św. Jacka w Sosnowcu. Podium uzupełnił Jan Schab z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi.

Rywalizację w młodszej - juniorskiej - kategorii zdominowali przedstawiciele wspomnianej już parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi. W bratobójczym pojedynku finałowym lepszy okazał się Eryk Wójcikowski, pokonując swojego brata, Alana. Ostatnie medalowe miejsce zajął najmłodszy uczestnik zawodów - Mateusz Brych z parafii katedralnej.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom klubu Falcon za udostępnienie stołów i pomoc w przeprowadzeniu zawodów oraz duszpasterzom za przygotowanie i opiekę nad zawodnikami.

Turniej zorganizował Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej wraz ze Stowarzyszeniem Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej.

Dziękujemy kl. Tomaszowi Jaskule za ogromny wkład w organizację i przeprowadzenie turnieju.

Tekst i zdjęcia: Organizator

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.