Kolejne parafie wspierają Seminarium

Data dodania: 2020.11.13

Początek listopada to czas, gdy liczniej niż zwykle nawiedzamy cmentarze. To okazja, aby nie tylko zadbać o groby naszych najbliższych, ale także wesprzeć swoimi ofiarami Sosnowieckie Seminarium Duchowne. Uczelnia, która kształci przyszłych księży dla diecezji sosnowieckiej w zasadniczej części utrzymuje się i może funkcjonować dzięki datkom wiernych.

Tegoroczna decyzja o zamknięciu cmentarzy w dniach 31.10 - 02.11 z powodu zagrożenia epidemicznego postawiła z pewnością w trudniej sytuacji nie tylko handlarzy kwiatami i zniczami, ale i wszystkie organizacje, które tradycyjnie kwestowały w tych dniach na cmentarzach.

W podobnej sytuacji znalazło się nasze Seminarium, którego klerycy co roku docierali do większości cmentarzy w diecezji, aby rozprowadzać kalendarze i inne pamiątki. Zebrane ofiary służyły na utrzymanie naszych seminarzystów oraz budynku w którym studiują. W tym roku kwesta niestety nie mogła się odbyć.

Tym bardziej cieszy wyobraźnia miłosierdzia i hojność parafii, które mimo niełatwego czasu pamiętają o naszym Seminarium i przekazują na ręce bp. Grzegorza ofiary od księży i parafian na utrzymanie kleryków oraz kontynuację ich studiów teologicznych.

Ksiądz Biskup skierował słowa podziękowania do parafii, które wykazały się gestem hojności i pamięci. Teksty podziękowań publikujemy poniżej.

Sosnowieckie Seminarium Duchowne jest otoczone wsparciem kiludziesięciu osób, które należą do wspólnoty Grona Przyjaciół Seminarium. To ludzie, którzy swoją modlitwą i ofiarami pomagają Seminarium w zapewnieniu klerykom odpowiednich warunków do życia i studiowania.

Jeśli chcesz wesprzeć Seminarium w sposób materialny, możesz to uczynić dokonując wpłaty na konto Grona Przyjaciół Sosnowieckiego Seminarium Duchownego:

Dane do przelewu:

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Sosnowieckiej
ul. św. Barbary 41

42-200 Częstochowa


Bank PKO SA
89 1020 2892 0000 5602 0165 1439

Ks. Przemysław Lech

 


Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach


Parafia pw. św. Mikołaja w Targoszycach


Parafia pw. św. Mikołaja w Dłużcu


Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.