Gimnazjaliści u Matki - wizyta październikowa

To już szósta diecezjalna pielgrzymka gimnazjalistów do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej i druga w tym roku. Wszystko przez to, że postanowiono zmienić termin i formułę spotkania młodzieży. "Chcemy, by ostatni etap przygotowania do sakramentu bierzmowania - obecnie w III klasie gimnazjum - rozpocząć błogosławieństwem z kalwaryjskiego wzgórza i oddaniem się pod opiekę Matki Boskiej. Dlatego od tego roku pielgrzymka będzie odbywała się w pierwszy wtorek października. Niebawem przez reformę edukacji będzie to pielgrzymka klas VIII szkoły podstawowej" - tłumaczy dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii ks. Michał Borda.

"Jesteśmy pewni, że to miejsce przemienia człowieka, że pielgrzymowanie do sanktuariów maryjnych potrafi człowieka wzmocnić i dać siłę do pokonywania trudności. (...) To miejsce szczególne, gdzie Maryja wsłuchuje się w wasz głos i wasze prośby, gdzie na człowieka spływają niewidzialne moce" - powiedział w homilii Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

"Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie - rada Matki Bożej rozbrzmiewa także w naszych czasach. Wiem, drodzy młodzi przyjaciele, że w waszym wieku, kiedy zdobyliście wiedzę, kiedy następuje rozwój, myślicie, że wiecie lepiej, że inni mają przestarzałe poglądy. Ale Matka Boża mówi także do Ciebie - zrób wszystko, cokolwiek Jezus ci powie! Przemawia On do ciebie w przykazaniach, w słowach zapisanych w Piśmie Świętym, przez nauczanie Kościoła, cierpienia, siły natury" - mówił Biskup.

Po Mszy św. młodzież odprawiła drogę krzyżową. Do Kalwarii przyjechało prawie 900 gimnazjalistów.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.