Członkowie Oazy spotkali się po wakacjach

Data dodania: 2020.09.13

Czym jest Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie? To radowanie się z bycia ze sobą i chwalenie Pana za Jego dobroć! Tak też i w tym roku, w parafii św. Maksymiliana w Dąbrowie Górniczej 13 września spotkały się wspólnoty oazowe Diecezji Sosnowieckiej, aby razem modlić się i wspominać wakacyjny czas rekolekcji.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której młodzieżowe i dziecięce wspólnoty wakacyjne dzieliły się swoimi doświadczeniami i świadectwami z rekolekcji. Choć tegoroczny Powakacyjny Dzień Wspólnoty ze względów sanitarnych nie mógł być tak tłumny, huczny i pełen dodatkowych atrakcji jak w latach ubiegłych, to animatorzy i uczestnicy cieszyli się możliwością ponownego spotkania, o czym świadczą rozmowy toczone jeszcze długo obok kościoła, po zakończeniu Eucharystii.

Pamiętajmy jednak, że wspólna radość nie kończy się  z nadejściem września, ale trwa w Ruchu Światło-Życie przez cały rok formacyjny, który - jak powiedział ks. Robert Gacek, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie - także może być wspaniałym czasem działania Boga w naszym życiu. Wystarczy jedynie trochę woli, by nawet mimo zniechęcenia czy lenistwa, trwać we wspólnocie.


Ks. Robert Gacek, nowy moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

 

Diakonia Miłosierdzia pragnie gorąco podziękować wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Razem zebraliśmy dwie pełne skrzynie różności. Bóg zapłać!

 

tekst: Marzena Pająk
foto: Jarosław Olesiński/DKS


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.