Odkrywaj życie, wiarę, sens - Kursy Alpha w Sosnowcu

Data dodania: 2019.02.28

Dlaczego to się wcześniej nie wydarzyło? - to pierwsze po weekendzie Alpha słowa Wojciecha (l. 52), który w zeszłym roku uczestniczył w kursie organizowanym w Sosnowcu. Wojtek mówi, że czuje się teraz świetnie, a jedyne czego żałuje to to, że nie doświadczył tego 20 lat wcześniej :)

Wojtek jest tylko jednym z wielu uczestników, którzy wzięli udział w Kursach Alpha organizowanych w Sosnowcu.

W naszym mieście co roku organizujemy od 1 do 3 kursów - opowiada Michał Barszczewski (koordynator kursu Alpha Sosnowiec Centrum). W 2019 roku zapraszamy na kursy: Alpha Sosnowiec Centrum, Alpha Sosnowiec Klimontów oraz Alpha Student. Dwa pierwsze kursy odbywają się w soboty i skierowane są do wszystkich, a Alpha Student odbywa się w poniedziałki i w szczególności skierowana jest do osób w wieku około studenckim (18-40).

Szczegóły oraz zapisy znajdują się na stronie dedykowanej kursom
http://alpha.odnowa.org.pl

 

Czym zatem są Kursy Alpha?

Alpha jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany. Prowadzona jest w kawiarniach, kościołach, uczelniach, domach, barach – wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Każda Alpha jest trochę inna, choć są trzy elementy, które pojawiają się zawsze: posiłek, wykład, dyskusja.

 

Dyskusja

Prawdopodobnie najważniejszą częścią Alpha jest szansa na podzielenie się swoimi przemyśleniami i poglądami dotyczącymi tematu spotkania podczas dyskusji w małej grupie. Jest to okazja, żeby usłyszeć co myślą inni w przyjaznym i otwartym otoczeniu. Nie trzeba nic mówić, ale można o wszystko pytać.

Posiłek

Niezależnie czy spotykamy się z grupą przyjaciół przy kuchennym stole, czy na kawie i szybkim ciastku w kawiarni, jedzenie na swój sposób zbliża ludzi. Nie inaczej jest na Alpha. Wszystkie spotkania rozpoczynają się od posiłku, ponieważ jest to świetny sposób na zawiązanie relacji i poznanie innych osób.

Wykład

Wykłady mają na celu angażować i inspirować do dyskusji w małych grupach. Zazwyczaj trwają ok. 30 minut, mogą być przedstawiane przez mówcę na żywo lub być odtworzone z nagrania wideo. Odkrywają ważne zagadnienia dotyczące wiary i ukazują podstawy chrześcijaństwa, zwracając uwagę na pytania: Kim jest Jezus? Na czym opiera się nasza wiara? Dlaczego i jak się modlić? W jaki sposób Bóg nas prowadzi?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.