Biskup z rodzinami wielodzietnymi

Data dodania: 2018.08.20

Od 16 do 17 sierpnia rodziny z Katolickiego Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych im. św. Jadwigi Śląskiej gościły podczas swojego wypoczynku integracyjno-edukacyjnego z elementami rekolekcji i zajęć profilaktycznych w Jarosławcu (w Ośrodku Wypoczynkowo-Kolonijnym Barka) Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Ksiądz Biskup chętnie stał się uczestnikiem wypoczynku i swoim pasterskim okiem spoglądał na życie toczące się w ośrodku, gdzie rodziny przeżywały swój wyczekany czas dla siebie. Każdy dzień był obfity w dary Ducha Świętego płynące z codziennej Eucharystii, które umacniały rodziny. Mszom Świętym przewodniczył Ksiądz Biskup. Nie tylko Eucharystia była źródłem umocnienia rodziny do odnowienia i polepszenia relacji małżeńskich i rodzicielskich, ale i również warsztaty oraz zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę wychowawców i specjalistów dla dzieci i młodzieży, osobno dla rodziców.

Wszyscy: dzieci, młodzież, a także i rodzice, mogli zadać różne pytania Biskupowi podczas "Sto pytań do...", co było powodem do śmiechu, ale i poważnych rozważań. Rodziny wielodzietne wraz z ukochanym opiekunem Stowarzyszenia, ks. Grzegorzem Kossem, i z Księdzem Biskupem mogły uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny przy ognisku śpiewając pieśni patriotyczne. Biskup przebywając wśród rodzin miał możność zobaczenia, jak wygląda życie rodziny wielodzietnej, gdzie radość, miłość wzajemna i poświęcenie przeplata się z codziennymi trudami i problemami. Po podziękowaniach za miły pobyt tak zacnego gościa, powierzyliśmy w opiekę Najświętszej Maryi Pannie Jego drogę powrotną do domu.

Ulman Elżbieta
Prezes KSRW

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.