Oddaj głos na sosnowieckie hospicjum!

Data dodania: 2018.07.18

Prestiżowy konkurs branżowy "Modernizacja Roku" odbywa się od ponad 20 lat i rokrocznie zgłaszanych jest do niego blisko 1000 inwestycji, które następnie są oceniane przez komisję specjalistów. Ostateczna ocena należy do internautów – do 9 sierpnia codziennie można oddawać głosy na stronie www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt. Wśród kandydatur w kategorii zdrowie i opieka społeczna znalazła się ubiegłoroczna przebudowa dawnej szkoły górniczej w stacjonarne Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza Apostoła. Zapraszamy do głosowania na placówkę tak ważną dla naszego regionu, pomagającą stale ponad 30 osobom w formie opieki całodobowej i dziennej (w godzinach pracy opiekuna) oraz obejmującej opieką domową blisko 150 osób!

"Komisja oceniająca była zachwycona kompleksowością i funkcjonalnością ośrodka. Cieszymy się, że ta inwestycja, mająca tak ogromne znaczenie publiczne, jest doceniana nie tylko przez pacjentów i ich rodziny, ale i fachowców z różnych dziedzin, którzy stawiają nas za wzór" – mówiła prezes Hospicjum, Małgorzata Czapla.

W ramach centrum hospicyjnego oferowane jest ponadto wsparcie psychologiczne dla wszystkich, którym ciężko poradzić sobie z chorobą lub odejściem bliskich – nie tylko tych, którzy byli lub są pod opieką placówki. Dla wszystkich chętnych ze skierowaniem od lekarza dostępne są tu także darmowe zajęcia rehabilitacyjne - forma podziękowania dla mieszkańców Sosnowca, którzy od lat wspierają powstanie tego miejsca.

Warto odwiedzić hospicjum, by zobaczyć skalę inwestycji z przepięknym ogrodem, stanowiącym integralną część inwestycji i stale upiększanym przez wolontariuszy, na czele z panią Bogusławą Plesińską. Warto, by przekonać się, że HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.