Czeladź: poświęcenie oddziałów szpitalnych

Data dodania: 2017.11.30

W czeladzkim szpitalu poświęcono i uroczyście otwarto oddziały intensywnej terapii oraz okulistyki. To wielki sukces lokalnych parlamentarzystów i władz powiatu będzińskiego, bowiem od dawna o czeladzkiej placówce mówiono raczej w kontekście negatywnego przykładu zarządzania ochroną zdrowia. Dziś szpital nie tylko cieszy się ze zrealizowanej za blisko 3 miliony złotych inwestycji (2,3 mln zł z ogólnej rezerwy budżetowej przyznane zostały przez Rząd), ale także wychodzi ze spirali zadłużenia i coraz lepiej dba o potrzeby kilkunastu tysięcy pacjentów, którzy każdego roku są tu hospitalizowani.

Poświęcenia oddziałów oraz krzyży, które zawisną we wszystkich salach, dokonał 30 listopada Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak życząc, aby wielkie dzieło opieki nad chorymi prowadzone było w duchu miłości bliźniego i dla pożytku pacjentów. Pierwsze dwa krzyże zawiesili na ścianach dyrektor szpitala Jolanta Sikora-Kałużna oraz Starosta Będziński Arkadiusz Watoła.

Szpital w Czeladzi jest częścią Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, w skład którego wchodzi też szpital w Będzinie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.