Caritas: koncert "Gramy dla Mamy"

Data dodania: 2022.05.24

Choć Dzień Matki w Polsce obchodzony jest 26 maja, to już w poniedziałek poprzedzający to święto odbył się koncert "Gramy dla Mamy", którego organizatorem był Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Wydarzenie miało miejsce w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu (ul. Wawel 2).

Wśród zgromadzonych na koncercie nie zabrakło bp. Grzegorza Kaszaka, Arkadiusza Chęcińskiego - prezydenta Sosnowca oraz ks. Tomasza Folgi - dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Jak zauważył prowadzący wydarzenie - ks. Paweł Sobierajski - tegoroczna edycja koncertu "Gramy dla Mamy" miała wyjątkowy charakter, ponieważ już po raz 10 zgromadziła swoich uczestników i fanów, których liczba z roku na rok jest coraz większa. 

W swoim wystąpieniu ks. Folga przypomniał o początkach Domu Matki oraz podziękował wszystkim wspierającym to dzieło:

- W 2010 r. bp Grzegorz Kaszak wydał dekret, w którym powierzył mi budowę Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. U początków tego pomysłu był obecny także ks. Andrzej Cieślik, wówczas dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, oraz p. Wiesława Spyra. To ona nosiła w sercu właśnie taką ideę i inspirację, aby taki dom powstał. I zaczęła się wtedy wielka praca. Udało się nam pozyskać wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego, funduszu dopłat, który w 50% dofinansował tę inicjatywę. Chcę wspomnieć też parafię Chrystusa Króla w Sosnowcu, której niewykończony obiekt, dzięki decyzji Księdza Biskupa, stał się właśnie Domem Matki.  

Dużo pracy, dużo wysiłku, dużo wspaniałych ludzi! Chciałem podziękować również naszym ukochanym wolontariuszom, którzy dwa razy w roku, przed Świętami, w sklepach Auchan zbierają produkty i datki na funkcjonowanie Domu Matki. Dziękuję też moim pracownikom, którzy całym sercem i zaangażowaniem są obecni w każdym przedsięwzięciu Caritas zauważył dyrektor sosnowieckiej Caritas.

Podczas koncertu głos zabrał również bp Grzegorz Kaszak i zwrócił się do wszystkich matek:

Mama to osoba najwspanialsza jaką mamy na ziemi. Św. Jan Paweł II tłumacząc młodzieży dlaczego należy czcić swoją matkę powiedział tak: „Czcij matkę, bo ona cię urodziła i wykarmiła.” I te słowa, jakże proste, ale jednocześnie jakże głębokie oddają to, co dla nas wszystkich nasze mamy uczyniły. Wielkie Bóg zapłać za waszą troskę, za waszą miłość, za opiekę, za poświęcenie i za trud. I niech dobry Bóg wam – drogie, kochane mamy – błogosławi. Niech wspiera i wspomaga, tak, abyście wszystkie problemy pokonywały. Niech dobry Bóg obdarzy was także wszelką radością i pomyślnością, ale przede wszystkim – miłością waszych dzieci. - powiedział bp Kaszak.

Każdego roku dochód ze sprzedaży biletów na koncert "Gramy dla Mamy" oraz rzeczy wystawionych na aukcję dobroczynną, jest przekazany na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu, prowadzonego przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Licytacja w tym roku zaowocowała kwotą blisko 14,5 tys. złotych!

tekst: ks. Przemysław Lech
zdjęcia: Caritas Diecezji Sosnowieckiej

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.