Czeladź: comiesięczna Msza o uzdrowienie duszy i ciała

Data dodania: 2021.10.24

22 października w parafii św. Stanisława BM  w Czeladzi odprawiona została comiesięczna Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała za wstawiennictwem świętego Szarbela. Relikwie Świętego umieszczone zostały w nowym relikwiarzu przekazanym przez o. Charbela Beirouthi, kustosza grobu świętego Szarbela, pełnomocnika patriarchy maronitów z Annaya w Libanie.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Jarosław Wolski, który wygłosił również homilię do zebranych w świątyni czcicieli św. Szarbela:

- Słowo Boże zawsze jest żywe i skuteczne, w każdym czasie. Słowa z dzisiejszej ewangelii są szczególnie twarde: „Obłudnicy, umiecie rozpoznawać wygląd ziemi i nieba, a jakże obecnego czasu nie rozpoznajecie”. Dostrzeżmy zatem znaki Boże w obecnych czasach – mówił ks. Wolski.

Kaznodzieja zaznaczył także, że takim znakiem był także św. Jan Paweł II, który w dniu inauguracji pontyfikatu powiedział „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

- Podobnie czynił święty Szarbel Maklouf. Otworzył on drzwi dla Chrystusa. Stał się ofiarą całopalną dla Pana. Była to postawa całkowitego oddania Bogu. Otwarcie serca, duszy i ciała sprawia, że łaska Boża nie tylko człowieka napełnia, ale także go przemienia. Im więcej otworzymy się na łaskę Bożą, tym większa będzie moc tej łaski w nas – mówił ks. Wolski dodając, że każdy może rozpoznać znaki czasów i wybrać drogę świętości, tak jak św. Jan Paweł II i św. Szarbel.

Na zakończenie liturgii udzielone zostało indywidualne błogosławieństwo relikwiami oraz namaszczenie olejem świętego Szarbela.

relacja: Agnieszka Babio & ks. Andrzej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.