V katecheza fatimska

W związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak.

Czytaj więcej

IV katecheza fatimska

W związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak. Kwietniowe rozważanie dotyczy kultu Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

Czytaj więcej

III katecheza fatimska

W związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak. "Byliśmy odkupieni krwią, czy możemy się zbawić nie cierpiąc?" - myśl św. Brata Alberta jest mottem marcowego rozważania.

Czytaj więcej

II katecheza fatimska

W związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie rozpoczęliśmy publikację cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak. "A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?" - cytat z Ewangelii św. Łukasza jest mottem lutowego rozważania zatytułowanego "Objawienia maryjne".

Czytaj więcej

I katecheza fatimska

W związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie rozpoczynamy publikację cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak.

 

Czytaj więcej

Spotkanie w drodze - cz. 1

W I Niedzielę Adwentu prezentujemy pierwszą odsłonę cyklu "PROJEKT: SPOTKANIE W DRODZE", przygotowanego przez ks. Michała Gogóla i ks. Mateusza Tarczyńskiego (arch. gdańska) - konspekty lectio divina, z których można korzystać indywidualnie i wspólnotowo.

Czytaj więcej

Projekt: spotkanie w drodze - wprowadzenie

Rok duszpasterski 2016/17, który rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu, upłynie pod hasłem "Idźcie i głoście". W tym czasie proponujemy wszystkim sympatykom kręgów biblijnych "PROJEKT: SPOTKANIE W DRODZE", przygotowany przez ks. Michała Gogóla i ks. Mateusza Tarczyńskiego (arch. gdańska). To cykl konspektów lectio divina (forma modlitwy oparta na pogłębionej lekturze tekstów biblijnych), z których można korzystać indywidualnie i wspólnotowo. Mają one dwojaki cel: pomoc w spotkaniu z Panem oraz podprowadzenie do poznania Go, które dokonuje się w Eucharystii. W tym roku liturgicznym ukaże się ok. 15 konspektów, które pojawiać się będą cyklicznie, co miesiąc oraz z racji ważnych uroczystości. Pierwszy będzie dostępny już w tę niedzielę. Wszystkie opublikowane zostaną w artykułach na naszej stronie w zakładce POLECANE. Zapraszamy do lektury tekstu wprowadzającego w cykl i wyjaśniającego jego założenia.

Czytaj więcej

X Katecheza jubileuszowa - męczennicy miłosierdzia

W przeżywanym obecnie Roku Jubileuszowym Miłosierdzia zapraszamy do lektury cyklu katechez pod hasłem "Miłosierni jak Ojciec". Autorem rozważań jest ks. Mirosław Tosza ze Wspólnoty Betlejem w Jaworznie, który dzieli się refleksjami z Drogi Pojednania - traktorkowej i pieszej pielgrzymki do Lisieux.

Czytaj więcej

IX Katecheza jubileuszowa - z drogi do Lisieux

W przeżywanym obecnie Roku Jubileuszowym Miłosierdzia zapraszamy do lektury cyklu katechez pod hasłem "Miłosierni jak Ojciec". Autorem rozważań jest ks. Mirosław Tosza ze Wspólnoty Betlejem w Jaworznie, która obecnie pielgrzymuje do św. Teresy. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy cykl - tym razem ks. Tosza przybliża swoją pielgrzymkę - "Drogę Pojednania" i osobę św. Tereni.

Czytaj więcej

VIII katecheza jubileuszowa

W przeżywanym obecnie Roku Jubileuszowym Miłosierdzia zapraszamy do lektury kolejnego cyklu katechez pod hasłem "Miłosierni jak Ojciec". Autorem rozważań jest ks. Mirosław Tosza ze Wspólnoty Betlejem w Jaworznie. Obecne rozważanie poświęcone jest uczynkowi miłosierdzia "Chorych nawiedzać". Poprzednie części można znaleźć w zakładce "Polecane".

Czytaj więcej


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.