Ks. Tosza: Ubóstwo dotyczy każdego człowieka

Ubóstwo dotyczy każdego człowieka bez wyjątku. Zdefiniowanie tego, kto jest najbardziej potrzebujący jest trudne. Czy człowiek, który żyje w dostatku, a tak naprawdę ma puste życie, czy ten, który przeżywa radykalną formę ubóstwa materialnego, ale ma poczucie sensu w życiu, jest solidarny – mówi w rozmowie z KAI ks. Mirosław Tosza, założyciel Wspólnoty Betlejem w Jaworznie. Duchowny wraz z podopiecznymi prowadził rekolekcje "Ubogi niech do mnie przyjdzie" w Bazylice Mariackiej w Krakowie z okazji obchodzonego w niedzielę, 19 listopada, I Światowego Dnia Ubogich.

Czytaj więcej

X katecheza fatimska

W związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak. Mottem październikowego rozważania, przybliżającego tzw. cud słońca, są słowa z 12 rozdziału Apokalipsy św. Jana: "Wielki znak ukazał się na niebie: Niewiasta obleczona w słońce".

Czytaj więcej

IX katecheza fatimska

W związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak. O mój Jezu…zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba" - słowa z modlitwy różańcowej są mottem wrześniowego rozważania.

Czytaj więcej

VIII katecheza fatimska

W związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak.

Czytaj więcej

VII katecheza fatimska

W związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak. "Niech wszyscy noszący szkaplerz…widzą w nim oznakę poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi" - myśl św. Jana Pawła II jest mottem lipcowego rozważania.

Czytaj więcej

Potrzeba CIEBIE, Wojowniku!

Co to jest? Droga prawdziwych gwałtowników. Dla wielu może się ona wydawać nudna i głupia, związana tylko z myśleniem o kasie i bezsensownej pracy, która nic nie daje społeczeństwu. Ale czy tak jest naprawdę? Czy taka jest droga powołania kapłańskiego? Dla tych, którzy są już w seminarium i nawet są już kapłanami, to jest realna walka! To jest wielka jatka na polu bitwy między kapłanami a demonami o dusze ludzkie. Czemu nie między niebem a demonami? Bo Bóg już dawno wygrał i teraz wysyła swoich żołnierzy, aby walczyli o ludzi. I można spokojnie powiedzieć znane hasło: Potrzebujemy CIEBIE!!! Bóg Cię potrzebuje!!! Jeżeli tylko to odkrywasz, to wiedz, że wkraczasz na drogę prawdziwej przygody. Prawdziwy gwałtownik Jezusa mówi: "Wielu myli wolność z poczuciem bezpieczeństwa, a pokój serca z bezruchem. Woda bierze ze sobą mnóstwo rzeczy, ale tylko to w nurtach rzeki naprawdę żyje, co może płynąć pod prąd". Ludzie nie wiedzą gdzie iść, gdzie jest Bóg, gdzie jest prawdziwa wolność, gdzie jest prawdziwe szczęście i nieśmiertelność, jak wygrać życie!!! Te odpowiedzi i drogę do nich zna tylko Bóg, bo On jest tym wszystkim. I Bóg pozwolił się sprowadzać na ziemię przez kapłanów! Kapłan jest potrzebny ludziom! Więc jeżeli masz choć trochę odwagi i męstwa, aby walczyć o ludzi, być prawdziwym wojownikiem, rewolucjonistą, być TOWARZYSZEM BOGA, to przyjdź do nas.

Czytaj więcej

VI katecheza fatimska

W związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak. Mottem czerwcowego rozważania są słowa skierowane przez Matkę Bożą 13 czerwca 1917 r. do Łucji: "Nigdy cię nie opuszczę, Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga". Poprzednie części cyklu znaleźć można w zakładce POLECANE.

Czytaj więcej

V katecheza fatimska

W związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak.

Czytaj więcej

IV katecheza fatimska

W związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak. Kwietniowe rozważanie dotyczy kultu Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

Czytaj więcej

III katecheza fatimska

W związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak. "Byliśmy odkupieni krwią, czy możemy się zbawić nie cierpiąc?" - myśl św. Brata Alberta jest mottem marcowego rozważania.

Czytaj więcej


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.