Młodzi Jałmużnicy Caritas znów będą pomagać

9 października w niemalże do ostatniego miejsca zapełnionej Sali Widowiskowo-Koncertowej "Muza" Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak uroczyście zainaugurował VII edycję programu "Młodzi Jałmużnicy". Ksiądz Biskup dziękował zgromadzonej młodzieży za zaangażowanie w pomoc potrzebującym, życząc im aby z Bożą pomocą mieli wyobraźnię miłosierdzia.

Następnie po błogosławieństwie Księdza Biskupa rozpoczęła się część merytoryczna inauguracji. Wolontariusze zostali zaproszeni do wzięcia udziału w zbliżającym się II Andrzejkowym Balu Wolontariusza Caritas Diecezji Sosnowieckiej oraz do konkursu o tytuł najlepszej grupy wolontariackiej 2016/17 "Wolontariat Podaj Dalej". Młodzi Jałmużnicy wprowadzeni zostali również w szczegóły programu Tesco "Decydujesz, pomagamy", w którym diecezjalna Caritas ma możliwość otrzymania funduszy na zorganizowanie Wigilii dla osób ubogich, samotnych i bezdomnych.

Następnie zebrani obejrzeli film "Chata"- produkcję, która zachęca do refleksji na temat wiary. Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się Dariusz Malejonek "Maleo". Wolontariusz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu, muzyk rockowy, obecnie przede wszystkim lider zespołu Maleo Reggae Rockers.

W trakcie spotkania z młodzieżą artysta podzielił się historią swojego nawrócenia oraz osobistymi refleksjami na temat sensu ludzkiego życia, duchowości czy wiary w Boga. Słowo mówione przeplatał śpiewanym – teksty wielu utworów nuciła z nim publiczność, która to poniedziałkowe południe z pewnością zapamięta na długo.

Podczas inauguracji nie zabrakło słodkiego poczęstunku i żarliwych dyskusji pomiędzy uczestnikami na temat zbliżających się wydarzeń, które nasza diecezjalna Caritas zaplanowała z myślą o wolontariuszach ze Szkolnych Kół Caritas.

Tekst i zdjęcia ze strony www.sosnowiec.caritas.pl


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.