Kolejna edycja DAR-u: jubileusz 25-lecia diecezji

Tradycyjnie od Koronki do Miłosierdzia Bożego rozpoczęło się pierwsze spotkanie VIII edycji Diecezjalnej Akademii Rodziny, poświęcone przeżywanemu w tym roku jubileuszowi 25-lecia diecezji sosnowieckiej. Prelegentami byli ks. kanclerz Mariusz Karaś oraz ks. Paweł Rozpiątkowski, którzy podzielili się z licznie zgromadzonymi sympatykami DAR-u swoimi wspomnieniami z momentu powstania diecezji oraz najważniejszych momentów jej historii. Nie zabrakło statystycznych danych - tych optymistycznych, ale i tych powodujących zmartwienie, jak niewielki odsetek chodzących do kościoła czy spadająca liczba kleryków w Seminarium. Ks. Rozpiątkowski zaprosił także wszystkich na 30 września, kiedy to w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na Osiedlu Syberka w Będzinie odbędzie się uroczyste nabożeństwo dziękczynne za wielkie dzieło budowy 62. kościołów w diecezji sosnowieckiej.

Głos podczas spotkania zabrała też Małgorzata Czapla, prezes Hospicjum św. Tomasza, która przybliżyła budowę hospicjum stacjonarnego w Sosnowcu oraz apelowała o przekazanie 1% podatku na ten cel.

Akcentem jubileuszowym był także wspaniały tort, którym wszyscy mogli się poczęstować w czasie przerwy.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.