Wspólnota Neokatechumenalna przyjęła wyznanie wiary

"Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi..." - słowa wyznania wiary wymawiamy często, jednak zwykle nie zastanawiamy się nad ich znaczeniem. Tymczasem w tym przyjęciu i osobistym uznaniu Bożego Objawienia i nauki Kościoła zawarta jest ogromna moc i odpowiedzialność. Zwraca na to uwagę obrzęd uroczystego przekazania Wyznania Wiary - kolejny etap Drogi Neokatechumenalnej, który 10 marca przeżywała II wspólnota parafii św. Floriana. Celebracja liturgiczna pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka ze słowem Bożym, uroczystym odśpiewaniem wyznania wiary oraz posłaniem na posługę ewangelizacyjną odbyła się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie. Wspólnotą przekazującą wyznanie była grupa z parafii Matki Bożej Saletyńskiej z Krakowa.

Dobór Liturgii Słowa i nauka katechistów zwracała uwagę na misję ewangelizacyjną wspólnoty - po obrzędzie mają wyjść do ludzi z głoszeniem Słowa Bożego. Będą chodzić od drzwi do drzwi i jak Apostołowie głosić orędzie Bożej miłości.

W homilii Ksiądz Biskup przypomniał, że kiedy słabnie wiara człowiek zaczyna tonąć. Musi się wtedy zwrócić do Boga. "Kiedy człowiek ma silną wiarę będzie dokonywać rzeczy po ludzku niemożliwych, ale kiedy wiary brakuje pojawiają się tragedie. Życzę, abyście to wyznanie wiary stosowali i budowali na nim swoje życie" - powiedział bp Kaszak.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.