Za tydzień rusza X Diecezjalna Akademia Rodziny

Data dodania: 2019.03.09

Już za tydzień - w sobotę, 16 marca, rusza kolejny, dziesiąty już cykl spotkań w ramach Diecezjalnej Akademii Rodziny. Zajęcia będą odbywały się co miesiąc do października (z przerwą wakacyjną) w auli Wydziału Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu-Pogoni. To otwarte dla wszystkich chętnych i bezpłatne comiesięczne wykłady pełne inspiracji i przydatne w codziennym życiu! Myślą przewodnią tegorocznego cyklu są słowa św. Jana Pawła II "Miłość Boga Ojca, Boga Stwórcy i Pana, niech przemienia serca  i umysły wszystkich, którzy czynią sobie ziemie poddaną". Spotkania wpisują się też w program obchodów 20. rocznicy pobytu papieża-Polaka w Sosnowcu.

Diecezjalna Akademia Rodziny każdego miesiąca rozpoczyna się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. W przerwie między wykładami zapraszamy na bezpłatną kawę i ciastko!

Program na rok 2019

16 marca
g. 15.00 – Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak - wykład inaugurujący X edycję Diecezjalnej Akademii Rodziny: "Niektóre aspekty Listu do Rodzin Gratissimam sane św. Jana Pawła II".
g. 16.40 – mgr Ewa Gawęcka: "Biblia w literaturze".

13 kwietnia
g. 15.00 – projekcja filmu Piotra Budnika "Złączyć się z Narodem". Po filmie refleksje producenta o życiu Polaków w Kazachstanie .

18 maja
g. 15.00 – dr Mateusz Szpytma (zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej) wykład pt. "Sprawiedliwi Słudzy Boży. Rodzina Ulmów z Markowej".

15 czerwca
g. 15.00 – ks. prof. Paweł Bortkiewicz: "Nowe wyzwania w 20 lat po wizycie św. Jana Pawła II".

14 września
g. 15.00 – ks. dr Aleksander Radecki: "Jak budować Kościół domowy".

19 października
g. 15.00 – ks. dr Paweł Pielka: "Po co małżonkom teologia".

23 listopada
g. 15.00 – przedstawiciele Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego w Sosnowcu: "Adopcja – szansa na rodzicielstwo".
g. 16.40 – występ Chóru Jubileuszowego Diecezji Sosnowieckiej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.