Tornister dla Ukrainy

Data dodania: 2020.09.09

Są takie miejsca na mapie naszej Diecezji, które przesycone są miłością. Nie mogą z niej zniknąć. Są takie osoby, których blask rozjaśnia życie wielu osób. Nie może on zgasnąć. Nie można schować go pod korcem. Te miejsca, to szkoły, w których działają Szkolne Koła Caritas i Parafialne Zespoły Caritas. Te osoby to Wolontariusze. Ich blask dał wielu ludziom nie tylko nadzieję, ale również realną pomoc. Pomoc, która zapewniła godny byt potrzebującym, samotnym, głodnym i bezdomnym. Na wielu twarzach wywołała ona uśmiech, a w sercach rozbudziła żar wiary. Wiary w Boga i drugiego człowieka. W miłość – Caritas.

Obecny rok jest pełen niespodzianek. Przez epidemie Covid-19, nikt z nas nie ma dzisiaj pewności jutra. Tym bardziej wiele osób potrzebujących liczy na Wasze zaangażowanie w niesienie pomocy. Liczymy na to, że nie zapomnicie o drugim człowieku. O Waszym bliźnim. Pomimo niewiadomej, jaką jawi się najbliższy czas, wierzymy, że Opatrzność Boża pozwoli nam na podjęcie i realizację wielu inicjatyw. Jednak Wasze dobro i dobro wolontariuszy jest dla nas priorytetem. Dlatego pragniemy Was zapewnić, iż Caritas Diecezji Sosnowieckiej dokłada wszelkich starań, aby planowane przez nas działania były zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarno-epidemiologicznych. Liczymy, że uda nam się wypracować taki sposób współpracy, który nie będzie stanowił dla nikogo zagrożenia. Wiemy, że w wielu miejscach zwłaszcza w szkołach wprowadzono dodatkowe obostrzenia, ale mam nadzieję, że nie przeszkodzą nam one w kontynuowaniu współpracy. Pragniemy Was bowiem zaprosić do udziału w akcjach organizowanych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

"Tornister dla Ukrainy" 14.09-29.09 WRZEŚNIA

Pierwsza z nich to "Tornister dla Ukrainy". Ani nauczyciele, ani uczniowie polskich szkół nie wyobrażają sobie, że ktoś mógłby nie posiadać plecaka, czy długopisu. Jednak inaczej wygląda sytuacja tuż za naszą wschodnią granicą. Dzieci mieszkających na Ukrainie często nie stać na przybory szkolne, czy tornister. Niejednokrotnie są to potomkowie Polaków, którzy mieszkali tam jeszcze przed wojną. Nie chcemy na to pozwolić. Dlatego z całego serca pragniemy zaprosić nie tylko wolontariuszy, ale Waszą społeczność szkolną do udziału w tej akcji. Od 14.09-29.09 września możecie zbierać przybory szkolne i tornistry, które my w październiku przekażemy do rozdysponowania potrzebującym na Ukrainie. Liczymy, że każdy chętnie podzieli się ołówkiem, czy gumką ze swoimi rówieśnikami, którzy ich nie posiadają. Akcję patronatem honorowym objął Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak – Biskup Diecezji Sosnowiec, Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej, Dyrektor Delegatury w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Ks. Łukasz Gładki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.