Sosnowiec: znak relikwii Papieża-Polaka

Data dodania: 2020.09.08

W dniu 07.09.2020 w parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sosnowcu przeżywaliśmy niezwykłą uroczystość wprowadzenia relikwii Świętego Jana Pawła II. Do naszej świątyni przybył wyjątkowy gość - arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, drugi osobisty sekretarz Papieża Polaka, który złożył na ręce naszego proboszcza - ks. Marka Bigaja - ten cenny dar.

Od początku do końca była to dla nas niezwykła Eucharystia, pełna wzruszających momentów. Jako rodzina, dostąpiliśmy wielkiego zaszczytu udziału w tej uroczystości, począwszy od wniesienia przez moich rodziców relikwii do świątyni, poprzez przywitanie i podziękowanie arcybiskupowi za Jego przybycie. Jak bardzo przeżywaliśmy tę chwilę, słychać było  podczas wypowiadanych przez nas słów skierowanych do arcybiskupa. Świadomość niezwykłości tego momentu powodowała, że chwilami łamał się nam głos.

Z mocno bijącym sercem chłonęliśmy słowa księdza Mokrzyckiego, który przywoływał swoje osobiste wspomnienia o św. Janie Pawle II. Wiele z nich zapadło nam głęboko w serce i jeszcze raz przypomniało, jak wielkim był człowiekiem. Historie z Jego codziennego życia, o których opowiadał nam arcybiskup uświadomiły mi osobiście bardzo jasno, jak pięknie można przeżyć życie będąc nieustannie w bliskości z Bogiem.

Jestem bardzo wdzięczna, że wraz z córką i rodzicami mogliśmy być uczestnikami tego doniosłego dla nas i naszej całej parafii wydarzenia.

 

Tekst i foto:
Teresa i Roman Szczypińscy
Małgorzata i Viktoria Döring

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.