Sosnowiec: remont plebanii parafii Nawiedzenia NMP

Data dodania: 2020.02.09

Na początku lutego Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak oglądał postępy prac na plebanii parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu (gdzie znajduje się także kaplica, w której sprawowane są codzienne Msze św.). Plebania, a także kościół parafialny i położony tuż obok budynek Wydziału Katechetycznego Kurii i Sądu Biskupiego przechodzą kompleksową termomodernizację, dofinansowaną z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, w ramach programu priorytetowego "Poprawa jakości powietrza". Całością prac, których wartość (tylko w części objętej programem NFOŚiGW) to blisko 3 miliony złotych, zawiaduje ks. proboszcz Adam Gołąb.

Co już udało się zrobić? Skala prac jest rzeczywiście imponująca. Za parafią ocieplenie stropodachu na plebanii i w budynku kurialnym, w toku są podobne prace w budynku kościoła. Na plebanii wymieniono też wszystkie okna, których było aż... 101! W najbliższym kwartale parter plebanii będzie miał już nowoczesne ogrzewanie podłogowe z pompami ciepła, co pozwoli chronić atmosferę i stać się ekologicznym dla środowiska.

 

W dalszych planach szczegółowo rozpisanego harmonogramu jest docieplenie ścian plebani i budynku kurialnego styropianem (wraz z tynkowaniem i malowaniem), montaż urządzeń fotowoltaicznych na wszystkich trzech obiektach parafialnych, a także - na wiosnę - wymiana okien i drzwi w kościele oraz montaż pomp ciepła, ogrzewania podłogowego i nowej posadzki.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.