Sosnowiec: Karmelitanki zapraszają na Dzień Skupienia

Data dodania: 2018.03.11

Święta Teresa od Dzieciątka Jezus – dwudziestokilkuletnia karmelitanka z Francji zamknięta w klasztorze klauzurowym – wywołała w Kościele istną rewolucję nie robiąc właściwie nic poza zwykłymi obowiązkami codzienności, nieustannymi próbami trwania na modlitwie oraz pisaniem prostych poezji lub wspomnień dla swoich przełożonych i współsióstr. Co takiego jest w jej słowach, w jej sposobie postrzegania i przeżywania rzeczywistości, że Kościół stawia ją w jednym rzędzie z największymi myślicielami nadając jej tytuł doktora Kościoła? Czy to, czym podzieliła się z najbliższymi, może być światłem dla nas?

W tym roku w ramach naszej karmelitańskiej Szkoły Modlitwy święta doktor Teresa od Dzieciątka Jezus poprowadzi szczególne zajęcia teoretyczno-praktyczne rozłożone na 3 soboty – jedną w grudniu, jedną w marcu i jedną w czerwcu. Stanie pośród nas jako mistrzyni życia. Sztuka życia… Czy nie brakuje nam tu prawdziwych nauczycieli? Czyż nie frustrujemy się nieustannie przepaścią pomiędzy naszymi ideałami a realiami codzienności? Teresa odkrywa taki sposób przeżywania rzeczywistości, który pozwala jej ze słabości uczynić jakby trampolinę wzbijającą ja na szczyty świętości. Jej uczniowie nazwą go "Małą Drogą", aby zasugerować, że jest on dostępny dla wszystkich. Jeżeli szukasz, to zapraszamy…

Wielkopostny dzień skupienia pod hasłem "MAŁA DROGA – POSŁUSZEŃSTWO" odbędzie się w sobotę, 24 marca, w klasztorze sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu.

Plan dnia skupienia:

9.30 – konferencja 1

10.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi, czas na medytację Słowa Bożego

13.30 – obiad

14.45 – przygotowanie liturgiczne

15.00 – Eucharystia

16.15 – konferencja 2

17.00 – dzielenie się doświadczeniem wiary i modlitwy

UWAGA: konieczne jest wcześniejsze (do 21.03.2018) zgłoszenie na adres fidelis.kdzj@gmail.com

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.