Sosnowiec: inauguracja budowy Komendy Policji

Data dodania: 2018.05.28

Dzisiaj, na terenie placu budowy nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu przy ul. Janowskiego, odbyła się uroczysta inauguracja inwestycji z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego, Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego. W uroczystości wziął udział Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, a także przedstawiciele MSWiA, posłowie i senatorowie oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński kilkakrotnie podkreślał, jak istotne dla podnoszenia poziomu bezpieczeństwa są właściwe warunki pełnienia służby: "Ważne aby warunki pracy policjantów były godne, ale i zapewniały poczucie bezpieczeństwa. (…) Rolą nas - polityków jest w sposób szczególny i roztropny pochylać się nad każdą złotówką, nad każdym groszem publicznym, ale na jednym na pewno nie należy oszczędzać: nigdy nie należy oszczędzać na bezpieczeństwie". "Państwo powinno być osadzone na tak mocnym fundamencie, na jak mocnym fundamencie będzie postawiona nowa komenda policji w Sosnowcu, a tym fundamentem są służby mundurowe" – podsumował minister.

Informacje dotyczące funkcjonowania jednostki i jej budowy przekazał Komendant Miejski Policji w Sosnowcu insp. Dominik Łączyk. "Funkcjonariusze w śląskim garnizonie policji będą funkcjonować w coraz lepszych miejscach, w coraz lepszych obiektach i miejscach, które odpowiadają poziomowi ich profesjonalizmu i jakości realizowanych zadań służbowych" – powiedział Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, to jedna z największych inwestycji, jakie prowadzone będą przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach w najbliższym czasie. Kompleks powstanie przy ul. Janowskiego w Sosnowcu i przeznaczony będzie dla 300 funkcjonariuszy. Niezwykle nowoczesny, 4-kondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 8,5 tys. m², zostanie zbudowany na działce o powierzchni przeszło 16 tys. m² w terminie 4 lat i będzie kosztował prawie 49 mln. zł.

Nie będzie już problemu z parkowaniem samochodów. Policjanci zyskają funkcjonalne i dobrze wyposażone pomieszczenia, w których będą przyjmować interesantów i uczestników postępowań. Będą też mieli możliwość podnoszenia swojej sprawności fizycznej w sali ćwiczeń, jak też umiejętności strzeleckich na 25-metrowej strzelnicy o 4 osiach.

Ważnym atrybutem nowej siedziby komendy będzie dobre skomunikowanie i sprzyjające wzajemnej współpracy sąsiedztwo z siedzibą miejscowych prokuratur, których budowa będzie równolegle prowadzona na sąsiedniej działce.

Na terenie zaprojektowano 211 miejsc parkingowych, z czego 143 w części zamkniętej oraz 40 miejsc postojowych na pojazdy służbowe w garażu podziemnym. Obiekt dostosowany jest do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Tekst i FOTO: Zespół Prasowy KWP w Katowicach

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.