Seminarium: 12 września egzamin dla kandydatów

Data dodania: 2020.09.11

"Pójdź za mną!" - ten głos Pana Jezusa wciąż nie daje zasnąć młodym mężczyznom, których powołuje On do swojej służby. Bardzo potrzeba nam kapłanów. Zwłaszcza w latach, kiedy co roku ograniczana jest liczba wikariuszy na parafiach wielu diecezji, aby zaradzić "brakom kadrowym". Ale nie o liczby tu chodzi przede wszystkim. Najbardziej potrzeba nam świętych księży.

W Diecezji Sosnowieckiej od kilku lat trwa sztafeta modlitw o powołania do kapłaństwa. Nasz lokalny Kościół również zmaga się ze spadającą liczbą księży i kleryków. Dlatego kolejne parafie diecezji codziennie modlą się za młodych, aby nie obawiali się podjąć wyzwania, które stawia przed nimi Dobry Pasterz. Jest to wezwanie do walki o zbawienie dusz: swojej i powierzonych sobie owiec.

Już w sobotę 12 września o godz. 10:00 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie (ul. św. Barbary 41) będzie mieć miejsce drugi termin egzaminu wstępnego dla kandydatów na pierwszy rok formacji. Jej cały tok to 6 lat studiów obejmujących zgłebianie filozofii, teologii, nauk biblijnych, psychologii i praktyki duszpasterskiej.

Ale jest to też 6 lat życia we wspólnocie, pracy intelektualnej i fizycznej, formacji duchowej ze spowiednikami i ojcami duchownymi, którzy pomagają odkryć swoje prawdziwe ja, skonfrontować się ze swoimi trudnościami oraz oczyścić intencję z jaką wstąpiło się do Seminarium.

Modlmy się, aby Pan posłał licznych i świętych robotników na swoje żniwo w Diecezji Sosnowieckiej. Takich, których On sam chce.

Ks. Przemysław Lech

 


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.