Wspomnienie z pielgrzymki rowerowej

Data dodania: 2018.07.18

Podczas gdy pierwsi pielgrzymi piesi z naszej diecezji wyruszą na Jasną Górę za trzy tygodnie (8 sierpnia z Będzina i Jaworzna, 9 sierpnia z Olkusza), już przed miesiącem Jasnogórskiej Pani pokłonili się pielgrzymi rowerowi. IV pielgrzymka rowerowa diecezji sosnowieckiej, odbywająca się w dniach 23-26 czerwca, zgromadziła 19 uczestników (w tym 4 księży), którzy przejechali 320 kilometrów.

Wyjechali z Będzina-Grodźca w Dzień Ojca i na Jasną Górę przybyli już pierwszego dnia. W tym roku jednak ich trasa wiodła zdecydownaie dalej - po Mszy św. przed Cudownym Obrazem pojechali pokłonić się św. Józefowi w Kaliszu i uczcić nadzwyczajny jubileuszowy Rok św. Józefa w tym sanktuarium. Celem pielgrzymki było sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

"Wiele wysiłku i wyrzeczenia trzeba było, by przeżyć rekolekcje na rowerze. Zmagania z trasą, ze sobą i pogodą. Deszcz dawał się we znaki. Mimo trudu dopisywały humory i wspólne pielgrzymowanie stawało się łatwiejsze. Wszyscy szczęśliwie dotarli do celu. W przyszłym roku z inicjatywy pielgrzymów zaplanowaliśmy spotkanie na pielgrzymim szlaku do Niepokalanowa" - relacjonuje dyrektor pielgrzymki, ks. Paweł Tracz.

Kolarze jechali na Jasną Górę z hasłem, które zjednoczy w sierpniu także pieszych pielgrzymów z naszej diecezji i nawiązuje do 100-lecia niepodległości - "Wiara i patriotyzm".

Jak podaje Biuro Prasowe Jasnej Góry pielgrzymki rowerowe do największego polskiego sanktuarium są coraz popularniejsze. Jeszcze 10 lat temu było ich zaledwie 41, a w roku ubiegłym już 144.

FOTO: Uczestnicy pielgrzymki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.