Papież wzywa by "kapłani brudzili sobie ręce" - słowo od diecezjan

Data dodania: 2020.03.15

"Stanęliśmy więc w obliczu poważnego niebezpieczeństwa, z którym musimy się teraz wspólnie zmierzyć" - pisze Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

W ostatnich dniach docierają do nas przykłady ogromnej troski o sąsiadów, o osoby starsze i pracowników wszystkich służb, które pomagają w walce z koronawirusem. Słyszymy zachęty do codziennego dzwonienia do dziadków, propozycje robienia zakupów sąsiadom i seniorom, gotowanie posiłków dla posługujących w szpitalach, akcje szczególnego dbania o pracowników sklepów i aptek, aby zmniejszyć ich ryzyko zarażenia.

Zdarzają się jednak takie przejawy miłości i troski, o których nikt nie mówi, którymi nikt się nie chwali. A one również skierowane są w stronę tych, którzy narażają swoje życie posługując wśród ludzi.

Taka sytuacja miała miejsce w naszej diecezji, gdzie do jednego z kościołów w Dąbrowie Górniczej przyszła kilka dni temu parafianka, jak się okazało, Pani Doktor jednego ze szpitali w okolicy, i poprosiła o sprawowanie Mszy Świętej w intencji o zdrowie dla kapłanów posługujących w tym czasie przy sprawowaniu sakramentów.

Wiele osób rozważa w sercu, czy uczestniczyć w Eucharystii w parafii, słyszymy w mediach o kościołach, gdzie całkowicie odwoływane są Msze Święte i nabożeństwa. W naszej diecezji są jednak i takie miejsca, gdzie kapłani w trosce o zdrowie duszy i ciała wiernych, organizują dodatkowe Msze święte, by respektując rozporządzenia co do ograniczonej liczby wiernych na Mszy świętej, nie pozbawić ludzi dostępu do Sakramentów Świętych.

Drodzy Kapłani, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, my - wierni parafianie, prosimy Was słowami Papieża Franciszka, które wypowiedział podczas Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek w 2019 roku, abyście jak dotychczas "brudzili sobie ręce, dotykając ran, grzechów, niedostatków ludzi".

Szczególnie teraz, w tym czasie lęku i zagrożenia, a jednocześnie w trakcie Wielkiego Postu, modlimy się gorąco za Was - Kapłanów o odwagę, siłę i bezpieczeństwo, abyście z wytrwałością dbali o zdrowie i czystość naszych dusz, niosąc pomoc szczególnie najbardziej potrzebującym.

MS

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.