Medal lekarzy dla ks. Jarosława Wolskiego

Data dodania: 2018.12.02

28 listopada 2018 r. w parafii św. Stanisława w Czeladzi odbyło się wyjazdowe posiedzenie Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach. Podczas spotkania w obecności Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka wiceprezes ORL dr n. med. Jacek Kozakiewicz uhonorował proboszcza tej parafii, ks. Jarosława Wolskiego, Medalem Śląskiej Izby Lekarskiej.

Ksiądz Jarosław Wolski od kilkunastu lat aktywnie uczestniczy w pracach śląskiego samorządu lekarskiego. Od 2009 roku jest członkiem Komisji Bioetycznej przy Śląskiej Izbie Lekarskiej, którą szczególnie wspiera w zakresie opiniowania eksperymentów medycznych. Ponadto od kilkunastu lat wraz ze Śląską Izbą Lekarską współorganizuje Festiwal AVE MARIA w Czeladzi, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w regionie Zagłębia Dąbrowskiego, od blisko 20 lat organizowanym przez Miasto Czeladź. Podczas festiwalu w kościele św. Stanisława ksiądz Wolski celebruje uroczystą Mszę świętą w intencji środowiska lekarskiego, po której, zwyczajowo, odbywają się koncerty zespołów chóralnych i orkiestr oraz występują śpiewacy – soliści – wszyscy związani ze środowiskiem medycznym. 

Spotkanie w Czeladzi, było doskonałą okazją, by podkreślić zasługi ks. Jarosława Wolskiego na rzecz samorządu lekarskiego i całego środowiska medycznego.

Wiesława Konopelska

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.