Koncert "To właśnie jest Polska"

Data dodania: 2018.05.02

W przededniu kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie odbył się uroczysty koncert pieśni pod hasłem "To właśnie Polska".

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie każda klasa wykonała utwór przygotowany pod kierunkiem swojego wychowawcy z pomocą pani od muzyki. Oprócz pieśni patriotycznych można było usłyszeć pieśni powstańcze i legionowe oraz piosenki żołnierskie m.in. "Pierwszą brygadę", "Piechotę", "Serce w plecaku", "Był taki wrzesień", "To nasza Ojczyzna", "Tchnienie wolności", "Uśmiech dla żołnierza", "Witaj Zosieńko", "Kocham Cię Polsko".

W śpiewanie włączyli się też nauczyciele obecni na koncercie. To wspólne śpiewanie było rodzajem hołdu złożonego tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu walczyli przed laty o wymarzoną niepodległość, a także wyrazem radości, że Polska jest wolna. Dlatego też uroczystość zakończyła się odśpiewaniem pieśni "Żeby Polska była Polską".

Uczestniczki koncertu – Ewa Osetek, Ewa Pogoda

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.