Już niedługo zacznie się nietypowy sezon pielgrzymkowy

Data dodania: 2020.07.21

Nie trzeba nikogo przekonywać, że ten rok jest szczególny. Wyjątkowo trudno planować cokolwiek w niepewnej sytuacji epidemicznej i wśród dynamicznie zmieniających się przepisów, mających chronić nasze życie i zdrowie. Niestety sytuacja ta odbija się także na pielgrzymkach - jak mogliśmy już przeczytać w komunikacie Biskupa, w tym roku na szlak wyruszą jedynie księża przewodnicy grup i ojcowie duchowni, a także klerycy naszego Seminarium. W grupie liczącej trochę ponad 20 osób pójdą szlakiem corocznych pielgrzymek z Olkusza i z Będzina, jednak każdego dnia będą wracać na nocleg do swoich domów, aby rano powrócić na trasę.

"Podejmijmy wysiłek duchowego pielgrzymowania! Jednoczmy się z pielgrzymującymi przez udział w codziennej Mszy św. oraz modlitwę różańcem i koronką, odmawianie Anioł Pański i Apelu Jasnogórskiego. Można też wyznaczyć sobie jakiś pielgrzymkowy cel w swojej okolicy i łącząc się duchowo z kapłanami przejść codziennie wyznaczony odcinek" - zachęca dyrektor pielgrzymki sosnowieckiej, ks. Paweł Tracz.

Zgodnie z tradycyjną trasą kapłani wyruszający 9 sierpnia z Olkusza przez Klucze dotrą do Podzamcza, a w kolejne dni do Łutowca, Złotego Potoku i Joachimowa, by 13 sierpnia przyjść przed oblicze Czarnej Madonny. Zapraszamy do udziału w Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę, która będzie odprawiona w bazylice św. Andrzeja w Olkuszu o g. 8.30. Okazją do wspólnotowej modlitwy będzie też codzienna Msza, którą księża-przewodnicy będą odprawiali wieczorem, o godz. 17 lub 18 w różnych parafiach. Te Msze św. będą też transmitowane przez facebookową stronę pielgrzymki.

9 sierpnia Msza św. z Apelem Jasnogórskim odprawiona zostanie w bazylice św. Andrzeja, 10 sierpnia - w parafii Najświętszego Zbawiciela w Przegini, 11 sierpnia - w parafii św. Maksymiliana w Olkuszu, 12 sierpnia - w parafii Miłosierdzia Bożego w Jaworznie-Borach, a 13 sierpnia w parafii NMP Wspomożycielki Wiernych i NSPJ w Wysokiej. Ostatniego dnia pielgrzymki Msza św. na Jasnej Górze będzie odprawiona w bazylice jasnogórskiej o g. 14.

Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki wyruszającej z Będzina odprawiona zostanie 23 sierpnia o g. 7 na Syberce. Na wieczorne Msze św. z Apelem zapraszamy do następujących parafii: 23 sierpnia do parafii św. Stanisława w Sosnowcu, a 24 sierpnia - do parafii św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu. Trwają jeszcze ustalenia, dotyczące godziny Mszy św., którą kapłani odprawią 25 sierpnia na Jasnej Górze.

Swoje intencje pielgrzymi mogą przekazać poprzez kapłana swojej parafii bądź przewodnika grupy. Można je także przesłać mailem na adres pielgrzymka.sosnowiec@gmail.com albo SMSem na nr 571 927 837. Na stronie pielgrzymki www.pielgrzymka.sosnowiec.pl oraz jej profilu na Facebooku (www.facebook.com/pielgrzymka.sosnowiec) będzie można znaleźć wszelkie pomocne materiały (konferencje, modlitwy itp.) oraz relacje z trasy (także łączenia na żywo).

Obyśmy w przyszłym roku mogli szczęśliwie spotkać się na pątniczym szlaku! Polecajmy tę intencję, jak i kapłanów podejmujących pielgrzymi trud, w naszych modlitwach!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.