Jubileusze Małżeńskie - diecezjalne dziękczynienie za miłość

Data dodania: 2018.06.16

"Jesteście w tym świecie niezwykłym znakiem realizacji planu Boga Wszechmogącego odnoszącego się do małżeństwa i rodziny. To wielka rzecz! Dziękuję za te piękne lata i świadectwo, jakie dajecie szczególnie młodemu pokoleniu Polaków" - mówił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak do kilkuset małżonków z całej diecezji, którzy w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej wspólnie świętowali 25., 50. oraz 60. rocznicę małżeństwa.

Odwołując się w kazaniu do pierwszych stron Pisma Świętego stwierdził, że właśnie w tym miejscu zawarta jest wola Boża dotycząca małżeństwa i rodziny, przy której "kombinowanie" - naruszanie woli Bożej - skutkuje nieszczęściem człowieka. "Jeśli pragniemy w naszych rodzinach szczęścia, zgody i miłości, to trzeba żyć w zgodzie z Panem Bogiem. Nasi ojcowie mówili bez Boga ani do proga. To prawda. Za ten próg domu rodzinnego wpuszczajmy tylko Boga, a on ustrzeże nasze rodziny, aby wszystkim nam w szczęściu i pomyślności się żyło" - zakończył Biskup

Eucharystię poprzedziła konferencja ks. Andrzeja Stasiaka, kustosza dąbrowskiej świątyni, który przypomniał, że trwamy w jubileuszu nie tylko 100-lecia niepodległości, ale także 50-leciu koronacji łaskami słynącej figury Najświętszej Maryi Panny.

Na pamiątkę spotkania przybyli małżonkowie otrzymali specjalne dyplomy z biskupim błogosławieństwem oraz modlitewniki.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.