Finał ogólnopolskiego konkursu plastycznego więźniów

Data dodania: 2018.06.27

Prawie trzydziestu więźniów z całej Polski odpowiedziało na zaproszenie Zakładu Karnego w Wojkowicach i wzięło udział w konkursie plastycznym z okazji 100-lecia niepodległości. Ci, którzy pozbawieni są wolności, wiedzą najlepiej, że jest ona najważniejsza. A ich wychowawcy podkreślają, że budowanie wartości patriotycznych to bardzo ważny element resocjalizacji.

Wykonane w różnych technikach prace oceniała komisja, w skład której weszli ks. Michał Borda, ks. Tomasz Zmarzły, prof. Barbara Nowak i Urszuka Czerkawska. Ogłoszenie wyników odbyło się 27 czerwca. Wśród gości znaleźli się wysocy rangą funkcjonariusze Służby Więziennej, przedstawiciele duchowieństwa na czele z Księdzem Biskupem Grzegorzem Kaszakiem i władze samorządowe.

Wyróżnione w konkursie prace nadesłali osadzeni z Zielonej Góry i Wojkowic, III miejsce zdobyła osoba osadzona w zakładzie w Strzelcach Opolskich, II - w Wojkowicach, a I - we Włodawie.

Spotkanie uświetniła prelekcja ks. Mariusza Trąby o roli funkcjonariuszy służb mundurowych w odzyskaniu niepodległości oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Wojkowickiego Zespołu Bluesowego.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.