Droga krzyżowa na Plac Papieski

Data dodania: 2019.04.07

Wielki Post to szczególny czas pokuty i nawrócenia. To również czas rozważania męki i śmierci naszego Zbawiciela w nabożeństwach pasyjnych. Mając w pamięci słowa świętego Jana Pawła II, że: "Nie czas teraz wstydzić się Ewangelii, ale czas głosić ją na dachach" wierni z parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Sosnowcu na czele ze swoimi duszpasterzami – księdzem proboszczem Pawłem Kempińskim i księdzem Dariuszem Kujawą, uczestniczyli w piątkowy wieczór (5 kwietnia 2019 r.) w wyjątkowym nabożeństwie drogi krzyżowej.

W nabożeństwie, które stało się wielkim publicznym manifestem wiary w Miłosiernego Ojca i Jego Syna. Duchowym przewodnikiem na tej trudnej, ale pięknej drodze był nikt inny, jak wielki i niestrudzony głosiciel Bożego Miłosierdzia – święty Jan Paweł II. Przy współpracy duszpasterzy, funkcjonariuszy policji oraz grup parafialnych wierni mogli podążać za krzyżem Chrystusa do szczególnego miejsca – Placu Papieskiego, na którym 20 lat temu stanął Piotr naszych czasów. Duża liczba zgromadzonych udowodniła, że serca sosnowiczan są nadal czerwone, czerwone z miłości do Boga i ludzi. Nabożeństwo zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim prosząc Maryję, patronkę naszej parafii, aby wyjednywała nam wszystkim łaski u Jej Syna. Wierni odśpiewali również ulubioną pieśń Ojca Świętego - "Barkę", ogłaszając publicznie naszym osiedlom, naszemu miastu i całemu Światu, że są gotowi wypłynąć na łów dusz ludzkich wraz z Jezusem, który umarł na krzyżu za każdego człowieka.

Tekst: Maciej Niedbał
FOTO: Olimpia Kucharska, Monika Trela

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.