Dni Duszpasterskie o modlitwie wstawienniczej

Data dodania: 2018.10.04

Zagadnieniu modlitwy wstawienniczej - dostępnej wszystkim i najprostszej formy pomocy, będącej wręcz obowiązkiem dla kapłanów, poświęcone były Jesienne Dni Duszpasterskie, które w dniach 2-3 października zgromadziły w sosnowieckim Domu Katolickim wszystkich księży naszej diecezji. Gościem spotkania był ks. Marian Rajchel - egzorcysta z diecezji przemyskiej, znany rekolekcjonista i autor książek o duchowości.

W swoim wystąpieniu przedstawił on księżom niezbędne warunki, zarówno po stronie proszącego, jak i posługujących, które sprawią, że modlitwa będzie mogła rzeczywiście przynieść pożytek duchowy i fizyczny. Podkreślał wagę rozeznawania potrzeb i konieczność posłuszeństwa strukturom i przepisom kościelnym. Zwrócił też uwagę na różnice między taką modlitwą a egzorcyzmami oraz podkreślił, że czające się coraz częściej na wiernych zagrożenia duchowe są niezależne od naszej wiary w demoniczną moc przedmiotów czy treści.

W drugiej części spotkania współczesne zagrożenia dla Kościoła, ataki na Ojca Świętego i kapłanów, przybliżał ks. Paweł Rozpiątkowski. Księża mogli też zapoznać się bliżej z "Parafialnym przewodnikiem ekologicznym", będącym wkładem naszej diecezji w walkę o ochronę środowiska naturalnego. Księża zostali też zaproszeni do tworzenia w swoich parafiach rad Rycerzy Kolumba.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.