Dąbrowa: powstanie Rycerstwa Niepokalanej u św. Maksymiliana

Data dodania: 2018.02.27

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 18 lutego, na zaproszenie proboszcza parafii św. Maksymiliana w Dąbrowie Górniczej, ks. Andrzeja Gliszty, z Centrum św. Maksymiliana Kolbe z Harmęży przybył o. Piotr Cuber, aby przybliżyć życie i działalność św. Maksymiliana Kolbe, założyciela "Rycerstwa Niepokalanej".

W swoich homiliach o. Piotr szczegółowo przedstawił charyzmat i drogę do świętości św. Maksymiliana. Celem duszpasterskiej wizyty o. Piotra Cubera było przygotowanie wspólnoty parafialnej do utworzenia "Rycerstwa Niepokalanej" w parafii św. Maksymiliana w Dąbrowie Górniczej. W przygotowaniu tym uczestniczyli również członkowie "Rycerstwa Niepokalanej" z parafii św. Antoniego z Padwy z Dąbrowy Górniczej – Gołonoga, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali i wyeksponowali wiernym lekturę o św. Maksymilianie oraz materiały formacyjne o "Rycerstwie Niepokalanej".

Tydzień później, 25 lutego na Mszy św. o godz. 12.00, odbyło się przyjęcie pierwszych rycerzy Niepokalanej do Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej". Uroczystej Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii ks. Andrzej Gliszta, który wręczył Cudowne Medaliki z wizerunkiem Niepokalanej i pamiątkowe dyplomiki MI nowoprzyjętym rycerzom. Ta piękna uroczystość odbyła się zgodnie z liturgiczną formą przyjęcia do MI, z zachowaniem przepisów Dyrektorium Narodowego. Procesja z darami od rycerzy Niepokalanej i poczet sztandarowy Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" z Dąbrowy Górniczej – Gołonoga podkreślały wyjątkowy charakter tej uroczystości.

Prezes MI - Jerzy Mickiewicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.