Dąbrowa: 2 sierpnia odpust u Anielskiej Pani

Data dodania: 2020.07.21

Można powiedzieć, że to Diecezjalne Święto Kobiet - dzień odpustu w bazylice NMP Anielskiej, czczonej jako Matka Dąbrowy Górniczej i Pani Zagłębia, to tradycyjnie czas pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Maryi w Jej łaskami słynącym, dąbrowskim wizerunku. Centralna odpustowa Msza św. odprawiona zostanie o g. 12.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej.

Pozostałe Msze św. tego dnia w dąbrowskiej bazylice odprawiane będą o g. 7.00, 9.00, 10.30, 16.00, 18.00 i 20.00. Homilię na nich wygłosi ks. prof. Tadeusz Borutka.

Przygotowaniem do odpustu będzie nowenna, która rozpocznie się 24 lipca i będzie odmawiana codziennie do 1 sierpnia po wieczornych Mszach św., odprawianych o g. 18.00.

Boże, który chciałeś rozdzielać ludziom wszelkie dobra za pośrednictwem Najświętszej Bożej Rodzicielki, wyniesionej ponad Chóry Anielskie, udziel nam przez Tę, której cudowną figurę otaczamy czcią, odpuszczenia grzechów, licznych łask oraz uczestnictwa w radościach raju. A w chwili śmierci Królowo Anielska wraz z zastępami aniołów wyjednaj u Syna Twojego tę łaskę, abyśmy mogli wraz z Tobą cieszyć się wiecznym szczęściem. Amen.

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.