D. Górnicza: relikwie św. Jana Pawła II

Data dodania: 2020.09.10

W dniu 7 września w naszej wspólnocie odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II. Jako parafia pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Dąbrowie Górniczej jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu za to wydarzenie.

Wprowadzenia tego dokonał ks. abp lwowski Mieczysław Mokrzycki, przekazując relikwie na ręce naszego proboszcza - ks. Antoniego Nowaka. Po przekazaniu odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której abp Mokrzycki wygłosił okolicznościową homilię. Jako bliski i wieloletni współpracownik Jana Pawła II wspomniał on w niej o świętości Papieża Polaka, którą widział z bliska, o Jego codziennym życiu z Bogiem, o cierpieniu i odchodzeniu do domu Ojca. Podkreślał także, jak ważna była dla Świętego Jana Pawła II modlitwa - Ojciec Święty nigdy nie rozstawał się z różańcem.

Te ciepłe i jakże wzruszające wspomnienia Księdza Arcybiskupa niech zachęcą nas do gorliwego naśladowania naszego Wielkiego Rodaka. Korzystając z łaski obecności relikwii Św. Jana Pawła II w naszej świątyni zanośmy do Niego wspólne błagania i modlitwy prosząc o opiekę i Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i naszych rodzin. Wzorujmy się na Nim w gorliwej, codziennej modlitwie i w ufnym zawierzaniu naszego zwykłego, szarego życia Panu Bogu i Matce Najświętszej. Uczmy się od naszego Świętego głębokiej pokory i codziennego dźwigania krzyża z Jezusem. Dziękujmy Bogu za jego bogaty pontyfikat, za nauczanie, które nam zostawił i żyjmy tak, jak on – będąc pewni jego wstawiennictwa przed Bożym tronem.

 

tekst: Parafia Najświętszego Ciała i Krwi
w Dąbrowie Górniczej
foto: FOTOM Sosnowiec


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.