Czeladź: Różaniec na rynku

Data dodania: 2020.11.18

Po raz pierwszy  w okresie jesienno-zimowym, Różaniec publiczny na Rynku w Czeladzi, odbył się w sobotę 14 listopada. Modlitwę różańcową, w której wzięło udział ponad 30 osób, poprowadził proboszcz parafii - ks. Jarosław Wolski.

Rozważania różańcowe były połączone z podążaniem za myślą św. Jana Pawła II. Mottem przewodnim było wezwanie z nauczania Świętego: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi tej ziemi". Ksiądz proboszcz w sposób szczególny podkreślił wagę i znaczenie nauczania Św. Jana Pawła II dla całego świata, Kościoła, Ojczyzny i Narodu. Podkreślił również wielkie przywiązanie i głębokie nabożeństwo świętego papieża do Matki Najświętszej, którego wyrazem było całkowite zawierzenie Maryi poprzez jego "Totus Tuus".

Podczas Różańca rozważane były Tajemnice Chwalebne, a intencją wszystkich modlących się, było wyproszenie całemu światu i naszemu Narodowi tego, by poprzez uszanowanie i uznawanie nauki św. Jana Pawła II dążył do osobistej przemiany i odnowy moralnej.

Do marca przyszłego roku włącznie, Różaniec publiczny będzie się odbywał na Rynku w Czeladzi, w drugą sobotę miesiąca o godzinie 13.00.

tekst: ks. Andrzej
foto: MD

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.