Czeladź zaprasza na dożynki

Data dodania: 2020.09.10

W niedzielę, 27 września, o g. 12.30 odbędzie się w kościele św. Stanisława w Czeladzi parafialna uroczystość dziękczynienia za plony, czyli Dożynki. Serdecznie zapraszamy wszystkich czeladzian, a także gości spoza parafii do udziału w tej dziękczynnej modlitwie. Zaproszenie kierujemy do rolników, a w szczególny sposób do wszystkich działkowców, tak licznych na terenie miasta Czeladzi oraz ich rodzin.

Dożynki to okazja do dziękowania Bogu za wszystko co zrodziła ziemia oraz czym obrodziły rośliny i drzewa dla dobra człowieka - owoce, warzywa, jarzyny i wszystkie płody rolne. Podczas procesji z darami będziemy mogli złożyć w ofierze symboliczne plony ziemi, owoce i warzywa. Przynieśmy również ziarno na przyszły zasiew, które podczas Mszy św. zostanie poświęcone. Zachęcamy, aby całe rodziny - rodzice i dzieci, dziadkowie i wnuki, włączyły się w przygotowanie tej uroczystości poprzez wykonanie i przyniesienie do kościoła wieńców dożynkowych, owoców ziemi i pracy rąk ludzkich, chlebów oraz różnych symboli związanych z Dożynkami.

Mamy nadzieję, że Dożynki będą okazją do radosnego spotkania podczas Eucharystii i przyczynią się do wzajemnego poznania i integracji Działkowców, Parafian i wszystkich Gości. Już dzisiaj zastanówmy się w gronie rodziny nad tym co możemy wykonać i przynieść do świątyni na Parafialne Dożynki.

Zapraszają duszpasterze Parafii Świętego Stanisława w Czeladzi.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.