Akcja Katolicka: szkoła biblijna i pielgrzymka

Data dodania: 2018.10.08

Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej zaprasza swoich członków i kandydatów do stowarzyszenia do udziału w zajęciach Szkoły Biblijnej Akcji Katolickiej.

W ramach działalności Studium Społeczno-Pastoralnego Instytutu w roku 2018/2019 prowadzona będzie Szkoła Biblijna, mająca na celu przybliżenie słuchaczom zagadnień z zakresu egzegezy Pisma Świętego. Zajęcia odbywać się będą w jedną sobotę w miesiącu w siedzibie Instytutu przy ul. Jagiellońskiej 2A w Sosnowcu godzinach: 9.30 – 12.30 w następujących terminach:

1. 20 października 2018 r. Tematem spotkania będzie: Historia Abrahama.

2. 17 listopada 2018 r.  Tematem spotkania będzie: Historia Jakuba.

3. 8 grudnia 2018 r. Tematem spotkania będzie: Historia Józefa.

4. 26 stycznia 2019 r. Tematem spotkania będzie: Księga Wyjścia

5. 9 lutego 2019 r. Tematem spotkania będzie: Księga Kapłańska.

6. 16 marca 2019 r. Tematem spotkania będzie: Księga Liczb.

7. 13 kwietnia 2019 r. Tematem spotkania będzie: Księga powtórzonego Prawa.

8. 18 maja 2019 r. Tematem spotkania będą: Księgi Historyczne.

9. 15 czerwca 2019 r. Tematem spotkania będą: Prorocy Izraela.

Słuchacze uczestniczący w siedmiu spotkaniach otrzymają dyplom Lidera Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej zapisują się w sekretariacie Instytutu podczas pierwszych październikowych zajęć. Kandydaci do stowarzyszenia winni przedstawić skierowanie od swojego księdza proboszcza.

Szkołę Biblijna poprowadzi  ks. dr Stanisław Kołakowski – zastępca Diecezjalnego Asystenta Kościelnego i Dyrektora Instytutu Akcji Katolickiej.

Informujemy ponadto, że w dniu 10 listopada 2018 r. (sobota) organizujemy pielgrzymkę autokarem na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zapraszamy do udziału w niej Prezesów i członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej.

Program Pielgrzymki:
• wyjazd z Sosnowca przejazd do Krzywopłotów i Bydlina – miejsca pamięci o walkach z czasów I Wojny Światowej oraz miejsce pochówku brata Ignacego Paderewskiego.
• przejazd do Imbramowic – Sanktuarium Męki Pańskiej – Msza św.
• przejazd do Grodziska k. Skały – zwiedzanie „Pustelni Bł. Salomei”.

Udział w pielgrzymce prosimy zgłaszać do Wiceprezesa Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Pana Bogdana Banasika, który udzieli również szczegółowych informacji. Tel. kom.:  500 022 528.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.