Kalendarz wydarzeń

Jerzmanowice: Kampus JPII na Bis

Od Piątek 23 czerwiec 2017 -  16:00
Do Sobota 24 czerwiec 2017 - 17:00

W ubiegłym roku udział w Kampusie Jana Pawła II w Jerzmanowicach stał się dla wielu młodych wspaniałym doświadczeniem i sposobem intensywnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W tym roku chcemy kontynuować tę wspaniałą akcję w tym wyjątkowym miejscu – w dniach 23-24 czerwca zapraszamy na Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej "Kampus JPII na bis" pod hasłem "Zejdź z kanapy… i chodź z nami".

"Dwudniowe spotkanie to dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży oraz kontynuacja wtedy rozpoczętego dzieła pracy nad sobą i swoją wiarą" – wyjaśnia ks. Sławomir Woźniak, organizator kampusu.

Młodzież ponownie zakwaterowana zostanie w jerzmanowickiej szkole podstawowej (należy mieć karimaty i śpiwory), tutaj będzie też spożywała posiłki. Centralne wydarzenia będą odbywały się na szkolnym boisku wg poniższego programu:

Piątek 23.06. 2017r.

* g. 16.00 – Występ młodzieży z Litwy – Zespół Wileńszczyzna

* g. 17.00 - Msza święta dziękczynną za ŚDM sprawowaną przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka z udziałem wolontariuszy, rodzin goszczących pielgrzymów i wspólnot diecezjalnych.

* Kolacja

* Agapa - Zespół Subtelnoise - Karol Zadworny, Kasia Jankowiak i Goście,

* Tańce lednickie – Diakonia Tanca

* Apel

* Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele – całonocna adoracja, możliwość spowiedzi lub rozmowy duchowej (posługa kapłanów)

Sobota 24.06. 2017r.

* Śniadanie

* g. 10.00 Czas ewangelizacji – spotkanie z ks. Jackiem Stryczkiem

* ok. g. 12.00 Mszą świętą z kazaniem ks. Stryczka

* obiad

* 15.00 Pielgrzymka Młodych Diecezji Sosnowieckiej do Świętego Brata Alberta - Kraków.

* „Droga Pojednania” Spotkanie z Księdzem Mirkiem Toszą – dzielenie się doświadczeniami pielgrzyma do Francji, do Lisieux”

*Nabożeństwo i rozesłanie

Wróć


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.