Spotkanie stypendystów "Dzieła Nowego Tysiąclecia"

W Dzień Papieski, 8 października, w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Olkuszu odbyło się spotkanie stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Stypendyści odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia o g. 15, następnie wysłuchali konferencji ks. Michała Knapika, część formacyjną spotkania zwieńczyła Msza św. o g. 16. Po Mszy św. stypendyści spotkali się przy wspólnym stole, by nie tylko integrować stypendialne środowisko, ale również wyznaczyć kierunki działalności Fundacji w diecezji.

Jak podkreśla ks. Michał Borda – diecezjalny koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia: "Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Od kilku lat uzyskaliśmy zgodę dla diecezji sosnowieckiej, by przyznawać stypendia również uczniom z dużych miast. Fundacja rozpoczynała swoją działalność, przyznając stypendia 500 osobom. Dziś, dzięki hojności Polaków, program obejmuje prawie 2300 młodych ludzi z całej Polski, co jest możliwe tylko dzięki ofiarności i dobrej woli społeczeństwa. W naszej diecezji ze stypendiów korzysta ogółem 37 uczniów szkół gimnazjalnych, liceów, techników, szkół branżowych oraz studentów. Serdecznie dziękuję w tym miejscu księżom proboszczom za zorganizowanie zbiórki przykościelnej, a szerokiej grupie zaangażowanych duchownych i świeckich za pomoc przy organizacji zbiórki publicznej na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Wydział Katechetyczny Kurii


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.