Wypoczynek dzieci z Ząbkowic i Chruszczobrodu

Jak co roku dzieci z naszej szkoły (i nie tylko) mogły uczestniczyć w Letniej Oazie w Zakopanem. Zimą i latem na odpoczynek z Bogiem wśród pięknej przyrody, zaprasza organizator wyjazdu - parafia św. Marii Magdaleny w Dąbrowie Górniczej - Ząbkowicach oraz kapłani: ks. Marcel Magott i ks. Jarosław Bugajski. Parafia św. Stanisława w Chruszczobrodzie od wielu lat współpracuje z organizatorem tego rodzaju wypoczynków. Dzięki stałej wspólnej działalności w wyjazdach uczestniczą też dzieci z tej właśnie parafii. W tegorocznym wyjeździe wzięło udział 40 uczniów i 6 opiekunów.

Jak przystało na "odpoczynek z Bogiem", każdy dzień rozpoczynał się modlitwą, a dopiero potem śniadaniem. Codzienna Msza Święta była sprawowana w różnych urokliwych zakątkach gór np. w Krzeptówkach (par. M. B. Fatimskiej, Bachledówka), u ojców Albertynów na Kalatówkach, u Królowej Tatr na Wiktorówkach oraz u księży Salwatorianów w Pardałówce. Dzieci aktywnie włączały się w oprawę liturgiczną.

Każdy dzień kończyliśmy modlitwą o 21.00 lub 21.37. W ramach modlitwy wieczornej rozważaliśmy słowa z objawień Maryi w Fatimie z okazji 100 rocznicy spotkań dzieci z Matką Bożą oraz odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Co dzień wyruszaliśmy na wędrówki w tereny górskie. Udało się zobaczyć np. Czarny Staw Gąsienicowy, Dolinę Kościeliską z Jaskinią Mroźną, Rusinową Polanę, Kalatówki, Gubałówkę.

Do najprzyjemniejszych wrażeń możemy zaliczyć przejażdżkę bryczką po Zakopanem oraz ognisko z kiełbaskami. Nie obyło się też bez tradycyjnych zakupów na Krupówkach.

Katecheta Mariusz Kwieciński


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.