Sosnowiec: kolejne upamiętnienie milenium Chrztu

14 czerwca Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w Sosnowcu odbył się na okolicznościowy wykład dr Łucji Marek - pracownika Biura Badań Historycznych Oddziału IPN w Krakowie, połączony ze zwiedzaniem wystawy. Wernisaż obejmował fotografie z uroczystości milenijnych z 1967 r., w ramach obchodów "Milenium Chrztu Polski w Sosnowcu 20 i 21 maja 1967 r.".

Ekspozycja została przygotowana w 50. rocznicę tych wydarzeń przez pracowników OBEN IPN w Katowicach i OBBH IPN w Krakowie. Na wystawie zaprezentowano po raz pierwszy fotografie z uroczystości milenijnych z 1967 r., które zostały odnalezione w grudniu 2015 r. w Parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu. Spotkanie uświetnił Naczelnik Wydziału Kultury i Komunikacji Społecznej Wojciech Skiba, a słowo wstępne wygłosił wicedyrektor CKZiU Zbigniew Zalas. Organizatorem obchodów Milenium na terenie szkoły była polonistka, Bożena Fulas.

Materiał przesłany przez CKZiU


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.