XIII Diecezjalny Konkurs Piosenki Maryjnej rozstrzygnięty

XIII edycja Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej "Pieśnią sławimy Maryję" dobiegła końca. Wręczenie nagród i koncert finałowy odbył się 8 czerwca w Kopalni Kultury w Czeladzi. Do artystycznej rywalizacji przystąpiło ponad 90 podmiotów wykonawczych w różnych kategoriach wiekowych. Dzieci, młodzież i dorośli swym śpiewem sławili Maryję i wielbili Boga, a w tym szczególnym roku 100-lecia objawień w Fatimie, 300-lecia koronacji Obrazu Czarnej Madonny na Jasnej Górze i 25-lecia powstania diecezji sosnowieckiej, zawierzali się Matce Boga.

Organizatorami konkursu byli: Diecezjalny Doradca Metodyczny Religii Justyna Pitas, Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Czeladzi Mariola Kozieł, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach Grażyna Trzcionka, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. rtm. Witolda Pileckiego w Wojkowicach, Anna Augustyńska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach Barbara Pawlak. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Ksiądz Biskup Piotr Skucha, Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty, Arkadiusz Watoła – Starosta Będziński, Tomasz Szczerba – Burmistrz Miasta Wojkowice, Zbigniew Szaleniec – Burmistrz Miasta Czeladź.

Młodych wykonawców 18 i 19 maja oceniała komisja pod przewodnictwem Andrzeja Sarapaty, którego wspierali Janina Lazur, ks. Tomasz Zmarzły i Krzysztof Kudajczyk.

Komisja nagrodziła 12 podmiotów wykonawczych, przyznała 11 wyróżnień i oczywiście Grand Prix XIII Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej "Pieśnią sławimy Maryję".

W kategorii soliści szkoły podstawowe i przedszkola I miejsce zdobyła Sonia Polak ze Studia Effendi Clue w Bukownie, II miejsce otrzymała Paulina Kostka reprezentująca Towarzystwo Muzyczne Dominanta w Będzinie, a III miejsce wyśpiewała Karolina Lewandowska ze Studia Effendi Clue w Sławkowie. Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły: Amelia Bochenek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sarnowie, Karolina Siudyka z Dąbrowy Górniczej i Natalia Sitko z Będzina.

W kategorii soliści gimnazja zwyciężyła Laura Ulicka z Gimnazjum nr 1 w Czeladzi, II miejsce zdobyła Katarzyna Posikata z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, III miejsce otrzymały ex quo Julia Knot z Gimnazjum nr 4 w Jaworznie oraz Julia Jurczak z Gimnazjum nr 3 w Czeladzi. Wyróżnienia otrzymali Katarzyna Chycka z Gimnazjum nr 2 w Czeladzi oraz Michał Kubik z Zespołu Szkół nr 7 w Dąbrowie Górniczej.

W kategorii soliści szkoły ponadgimnazjalne zwyciężyła Wiktoria Kieca z parafii w Strzegowej, III miejsce zajęła Milena Jamrocha z V Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej, wyróżnienia otrzymały Kamila Dróżdż z Liceum Ogólnokształcącego w Siewierzu i Weronika Harasimiuk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. rtm. Witolda Pileckiego w Wojkowicach.

W kategorii zespoły i duety I miejsce przyznano Scholce Antolka z Sanktuarium św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej, II miejsce otrzymał Wojkowicki Zespół Bluesowy, a III miejsce wywalczył Zespół dzieci i młodzieży reprezentujący Zespół Szkół nr 1 w Sułoszowej. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Zespół "Bell Canto" z Gimnazjum nr 1 w Czeladzi i Trio ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach, a także duety Danuta Ungier i Daniel Nowak z Bytomia oraz Sara Szymiec i Patryk Zojdź z II Liceum Ogólnokształcącego w Będzinie.

Grand Prix XIII Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej "Pieśnią Sławmy Maryję" Czeladź - Wojkowice 2017r. otrzymała, po raz trzeci z rzędu, Alicja Andrejczuk reprezentująca V Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak wspaniale śpiewających artystów z całej naszej diecezji sosnowieckiej a także spoza jej granic. Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu już dziś zapraszamy.

Tekst: Justyna Pitas
Foto: Piotr Lorenc, Patryk Dudziński.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.