Diecezjalne świętowanie małżeńskich jubileuszy

"Nasza ukochana Pani, Królowa i Matka spogląda z tego miejsca zatroskanym, matczynym okiem, sercem pełnym miłości, życzliwości, serdeczności i ogromnej dobroci. Zaprosiłem Was, szanowni Jubilaci, by w tym szczególnym miejscu Was uhonorować (...) i podziękować: za wspólne lata, które przeżyliście i piękne świadectwo, które dajcie nam wszystkim, za waszą wierność słowom Chrystusa "co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela". Idziecie przez życie będąc dla siebie wzajemną pomocą, okazując sobie miłość i szacunek. Wzbudza to w naszych sercach podziw i uznanie" - mówił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak do małżonków z całej diecezji, którzy w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej wspólnie świętowali 25., 50. oraz 60. rocznicą małżeństwa.

"Człowiek potrzebuje przykładów" - mówił Biskup w homilii stawiając małżonkom za wzór świętą Rodzinę. Przypomniał, że bliskość Boga dawała im siłę, do przezwyciężania trudności. "Jaki błąd popełniamy, kiedy nad życiem, także małżeńskim, gromadzą się czarne chmury, bo zły zaczyna działać? Oddalamy się od Boga, który sam mówi, że jeśli mamy kłopot mamy do Niego przychodzić - "przyjdźcie do Mnie, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście" - powiedział Biskup.

W czasie Eucharystii wypowiedziano także Akt Zawierzenia Maryi Małżeństw: "Prosimy Ciebie, wejrzyj na tych małżonków zebranych w tym sanktuarium, którzy pragną podziękować za Twoim pośrednictwem Bogu Wszechmogącemu za dar miłości małżeńskiej, za dar przeżytych lat, za radość przeżywania jubileuszu pożycia w sakramentalnym związku małżeńskim. Prosimy Ciebie o Matko, wstawiaj się do swojego Syna Jezusa Chrystusa za małżonkami, którzy składają dziękczynienie za przeżyte wspólnie lata (…)".

Na pamiątkę spotkania przybyli małżonkowie otrzymali specjalne dyplomy z biskupim błogosławieństwem oraz modlitewniki fatimskie.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.