Oaza z wizytą u Założyciela

W niedzielę, 5 marca, mogliśmy uczestniczyć w Diecezjalnej Pielgrzymce Ruchu Światło-Życie do Krościenka. Rozpoczęliśmy ją od zwiedzenia domów rekolekcyjnych Domowego Kościoła przy ul. Jagielońskiej 100 i wysłuchania historii ich założenia i budowy - historii trudów jakie ponosili m.in Ks. Blachnicki, s. Jadwiga Skudro, aby to dzieło Boże mogło zaistnieć i przynosić owoce. Urzekła nas wielka otwartość i gościnność Sióstr z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła - naszych Przewodniczek, tak oddanych Bogu i służbie na rzecz Ruchu Światło-Życie.

Msza Święta, którą mogliśmy przeżyć w kaplicy Chrystusa Sługi przyniosła wyciszenie i radość z bycia tu i teraz – z bycia we wspólnocie. W cichości modlitwy udało nam się dostrzec wszelkie dobro jakie zaistniało w naszej rodzinie, małżeństwie, dzieciach dzięki nauce Ks. Blachnickiego.

Wspólna modlitwa ..., chwile ciszy przy grobie Sługi Bożego Ks. Blachnickiego..., słońce wpadające do namiotu spotkania przez "kolorowe kryształy" - tak nazwał je nasz synuś -, wspólne rozmowy..., posiłek, były jak uśmiechy Boga do nas. Na długo pozostaną w naszej pamięci.

Bogu niech będą dzięki za Was wszystkich, za ten dzień, za ulotne uśmiechy, miłe gesty i słowa. Oby dobry Bóg nam dalej błogosławił i nasz Ruch Światło-Życie przynosił dorodne owoce w każdej z gałęzi.

Ł. K. Z. D. Krzysztoń
FOTO: Katarzyna Krzysztoń


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.