Czeladź: Święto Akcji Katolickiej

Data dodania: 2020.11.23

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego,w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w parafii św Stanisława BM w Czeladzi, odbyła się uroczysta Msza święta w intencji Akcji Katolickiej. W tym dniu Akcja Katolicka przeżywa swoje patronalne święto. Mszę świętą celebrował i homilię wygłosił proboszcz parafii - ks. Jarosław Wolski.

Oto niektóre myśli z homilii wygłoszonej podczas Mszy świętej:

Chrystus ukazał nam, co można uczynić drugiemu człowiekowi. Można go nakarmić, przyodziać, można go opatrzyć, można go odwiedzić. Niestety można również uczynić coś złego. Zwłaszcza najmniejszemu z najmniejszych, zwłaszcza najbardziej bezbronnemu z bezbronnych.

A życie, które obserwujemy na podstawie ostatnich tygodni i miesięcy jest najlepszą ilustracją tych słów. Ale nie ma kompromisu między życiem i śmiercią, tak jak nie ma kompromisu między dobrem a złem, między grzechem a łaską.

Może należałoby szerzej otworzyć oczy serca, nie tylko aby zobaczyć, ale właśnie dostrzec, czym są hasła cywilizacji śmierci, tego królestwa śmierci. To jest właśnie zabijanie. To jest uczynienie tym najmniejszym z najmniejszych – śmierci. To jest walka Królestwa sprawiedliwości miłości i pokoju z Królestwem nienawiści, zła, wojny i przemocy i będzie ona trwać aż do skończenia świata.

Ale musimy pamiętać o jednym: zwycięstwo należy do Chrystusa, któremu wszystko zostanie poddane. Nasze życiowe wybory królestwa Chrystusa albo królestwo zła zależą tylko i wyłącznie od nas. Od nas zależy, do którego królestwa pragniemy należeć.

Następnie kaznodzieja podziękował członkom i członkiniom Akcji Katolickiej, bo to właśnie oni świadomie czują się odpowiedzialni za to Królestwo Chrystusowe. Oni świadomie przyjęli Chrystusa za swojego Króla. Ich posługa w konsekwencji, ma być posługą wiary nadziei i miłości.

 

Opracowanie relacji z wydarzenia: Ks. Andrzej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.