Cmentarze zamknięte

Data dodania: 2020.10.30

W związku z informacjami przekazanymi 30 października 2020 r. na konferencji prasowej Prezesa Rady Ministrów przypominamy, że w dniach 31 października - 2 listopada 2020 roku cmentarze, które administrowane są także przez parafie, mają być zamknięte.

W świetle przekazywanych informacji zamknięcie cmentarzy "nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych". Nie ma nowych ograniczeń co do liczby osób na pogrzebach. Obowiązują dotychczasowe ograniczenia liczby osób wewnątrz kaplic cmentarnych i zasady bezpieczeństwa na zewnątrz (dystans oraz maseczki).

Zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem gdy zgromadzenie odbywa się:

1) w budynkach i innych obiektach kultu religijnego, znajduje się w nich, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 1 osoba na 7 m2 powierzchni, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu, oraz że uczestnicy realizują obowiązek zakrywania ust i nosa, o którym mowa w § 27 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny;

2) na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa, o którym mowa w § 27 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.