Kolejny charytatywny koncert kolęd w Dąbrowie

Data dodania: 2020.01.23

Przemysław Smolarski, proboszcz parafii św. Rafała Kalinowskiego w Dąbrowie Górniczej, Miejska Biblioteka Publiczna i Miasto Dąbrowa Górnicza zapraszają na charytatywny koncert kolęd "Kolędowanie w świętym Rafale – pomagamy ratować zdrowie Oliwierka".

Po raz ósmy Przemysław Smolarski i Przyjaciele zagrają i zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki. Tym razem koncert charytatywny będzie miał miejsce w kościele pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego w Dąbrowie Górniczej (przy ulicy Kosmonautów 9) w niedzielę, 26 stycznia, o g. 16.

Oliwier i jest uroczym brzdącem z Dąbrowy Górniczej. Pod koniec sierpnia 2018 zachorował na zapalenie oskrzeli i płuc. Badania krwi wykonane po wyleczeniu choroby wykazały, że rodzinie przyjdzie się zmierzyć z dużo poważniejszym przeciwnikiem. U chłopczyka zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową typu M-5. Oliwier, miał dopiero roczek, gdy otrzymał już pierwszą dawkę chemioterapii. Przed nim jeszcze długie miesiące dalszego leczenia. Oliwierek ma teraz 2 latka, bardzo lubi muzykę, chętnie przy niej tańczy. Przed Oliwierkiem, jego rodzicami i ich najbliższymi bardzo trudny czas. Chcąc pomóc rodzinie w odnalezieniu się w nowej sytuacji i stawieniu czoła w walce z rzadką chorobą zachęcamy do wsparcia procesu leczenia za pośrednictwem Fundacji ISKIERKA.

Koncerty charytatywne Przemka Smolarskiego i Przyjaciół na stałe wpisały się w historię miasta. Partnerami wydarzenia jest Miasto Dąbrowa Górnicza, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej oraz Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej.

- Nie było koncertów gdyby nie wspaniali muzycy, z którymi jest mi dane grać i śpiewać na jednej scenie już od kilku lat. Serdecznie zapraszamy na ostatni już w tym roku charytatywny koncert kolęd – mówi Przemysław Smolarski

Kolędować będą: Przemysław Smolarski, Marta Grzelak, Marta Gawor, Marta Gierat-Ossak, Radosław Bernstock, Karol Caputa, Jarosław Caputa, Patryk Hajdys, Rafał Kozieł, Mariusz Mączka oraz Oskar Radwański.

W tym roku została również powołana do życia strona koledowaniedabrowa.pl. Można na niej posłuchać pastorałki „Śpij syneczku mój” w wykonaniu Przemysława Smolarskiego.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.